Soja 2019

Kanački 0,25l/ha.Grunt ne znam šta se tačno desilo a jedino je na ovoj parceli ovakvo stanje dok na ostalima nema nikakvih problema a sejala ista sejalica i isto seme,zbog toga sam i slikao.Kada podignem koru tu je soja ili ostaci trule.
Da nisi duboko spremio, pa otislo seme duboko+slabija energija=ređi sklop.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Jedne godine smo posejali greskom 34 kg po kj pa je bilo 2000 kg soje.Bice to ok samo da bude kise kasnije u nalivanju zrna.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ne jedim se ja.Nije za presevanje ni blizu samo što gadno izgleda ali kada se gleda na pravac puna je njiva. :haha:
 
Није та рејавост проблем биће то ок него требао си можда више семена посејати из разлога те лоше енергије клијавости....Ја сам једном човеку сејао 80кг по кј једно у друго семе никла као четка има доста семена које је иструнуло иначе семе је са Института јер он тамо ради на Римским....речено му је да су енергија и клијавост лоши и да посеје више семена.
 
Аполо...од недеље прскање...
348m340.jpg
 
Grunt pazi sada ovo.Tu je sejano na 3,5 cm biljka od biljke a na parceli gde je sejano na 4 cm sklop k'o bombona.Sumnjam na skidače semena koje sam menjao.Vraćam stare nazad obavezno.
 
Grunt pazi sada ovo.Tu je sejano na 3,5 cm biljka od biljke a na parceli gde je sejano na 4 cm sklop k'o bombona.Sumnjam na skidače semena koje sam menjao.Vraćam stare nazad obavezno.

Ma ove godine ima problema sa klijavošću (najviše apolo), šarenih soja po ataru samo kad malo pogledaš popreko, nebih da iznosim informacije koliko je semena sa manjom klijavošću pušteno u prodaju ali no.
 
Sećate se kolike su bile temperature u vršidbi a samim tim i sa kojim vlagama se ostavljalo seme ali no.
 
Kod mene su Wendy i Rubin skroz korektno nikli, Apolo već nije. Njega fali, nije za presejavanje ali se razlikuje u odnosu na ove druge dve sorte.
 
Kad se već o tome priča , skoro svu soju iz prvih rokova što sam sijao ove godine , znači početak aprila , namjerno sam sijao malo dublje , a priprema bila dobra ali duboka , sijalo se mahom noću . U pitanju je na desetak raznih mjesta i nakon par dana provalim da smo debelo pretjerali sa dubinom , bukvalno je bila sahranjena soja 7-8cm. Priznajem da sam se bio zabrinuo , inače gadjam oko 4cm dubine , Bilo je malo duže vremena do nicanja , ali za divno čudo sklop nikad bolji.
 
Код мене Аполо одлично клијао, белуга подбацила страшно...као да је сејана ан једно 7цм једна од друге и да нису кориштене плоче са 120 рупа...исто тако тајфун усрао за медаљу...Паладор фантастичан, као и Селена и Лаура...
 
Grunt pazi sada ovo.Tu je sejano na 3,5 cm biljka od biljke a na parceli gde je sejano na 4 cm sklop k'o bombona.Sumnjam na skidače semena koje sam menjao.Vraćam stare nazad obavezno.
Видим ја да ту има нека Њака што кажу колеге Крчединци:haha:И код нас семенска Белга катастрофа ова са тавана моја ко крљушт на пастаку:haha:
 
Nazad
Vrh