Soja 2019

Ja soju jos uvek nisam posejao,planiram od nedelje da krenem.Uvek smo sejali pocetkom ili sredinom aprila,a ove godine sam bas hteo da probam malo kasnije da posejem, pa cemo videti kako ce ispasti. :osmeh:
 
Krenuli u prvi split...
b2734ffe7519532b210df7bb9c680e70.jpg
0cfe9376c058015b3e3b7fa528a6e759.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Мики па ти све паре уложио у песак ризик је то
 
Aco u ovoj turi ide corum 0.5 l, flupisor 0.7 l, i dash 0.25 l sve po jutru.
Pascekisa, vidim da dobro znaš ko sam i gde su mi njive, a ja tebe ne mogu da prokljuvim koji si. Odaj se!?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Mixer mixsuje herbicide :osmeh: za sirokolisce sa herb. za uskolisce
Radim i ja to vec godinama ali zadnjih godina primetio sam da je ucinak na uskolisne korove manji prilikom mixovanja herbicida pa sam prestao to raditi tamo gde ima vise uskolisnih.
 
Prošle godine isto ovako i gde je bilo dosta sirka ko brenerom da sam prešao...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
ма причали дмо пре неки дан знамо се добар си ти радник разумем ја тебе нова машинерија тражи више земље али колико је исплативо улетатинекад је боље с миром седетиту су многи пуцалита поред ми је од другара земља
 
Ovaj što seje papriku?
Još samo da mi kažeš gde smo pričali pa možda i pogodim...?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sejao sam ja na jednoj njivi original seme,slabo nikla,dvoumim se da presejem!em slabo nikla em kilava nikako da krene da raste!kad god odem na njivu ona ista!
 
slike.php
[/url][/IMG]

Prvi split, corum 0,5 l po jutru i dash 0,25 l po jutru. Korovi u fazi kotiledona do 2 cm uglavnom. Na slici je apolo sejan 16. aprila
 
Kod mene su Vendi i Rubin odlično nikli, ali Apolo dosta zaostaje. On još izlazi...
 
Sejao i ja Belugu.Zbog loše klijavosti i energije setva je obavljena na 4-5 cm dubine.Počela je da izlazi već 5-6 og dana i trenutno je sklop na nekih 80% a ostalih 20% čeka kišu jer je problem pokorica koju ne može da podigne zbog slabe energije.Ništa bolje nisu ni Z.P sorte Selena i Laura dok je Lidija nikla 100% i ne smeta joj ništa.
 
Kod nas ko god je sejao apolo mora da preseva...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh