Soja 2019

20190623_092031.jpg
f51c22a0a6639fd8c11979b7ffc0bd07--quotes-motivation-motivation-inspiration.jpg
Smesno ali istinito, nije da samo u Wendy, ima i u Rubinu i u Galebu, od sorte koje gajim.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Ja spremio Fastak za drugu turu,prekjuce prskao Nurelom,a juce je prihranio preko lista da dođe sebi malo.Za sedam dana verovatno cu morati ponoviti tretman na jebenoj Vendi.Na Trijumfu tek po koja gusenica,nista strasno.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Kod mene na Savi ima napada na manjim oazama,nije strasno ,ali svejedno cu prskati za koji dan.Ovaj kisa,pljuskovi ,mora da udavi bar neke crve ?.

 
Ovo je strašno......nek mi netko kaže što će valjati ove godine, koja kultura?? Pa samo nek oni brane paljenje strništa i kukuruzovine, zato toga i imamo......

Moja tek lijepo izašla nakon 8 dana od sjetve...... Prva se pojavila nakon 5 dana od sjetve....... A u ovih 8 dana, 5 je bilo kišnih.... I temp preko 30,pa nije čudo što je brzo izašla......
 
@Bokibole Setva 10.04,kukuruz pored je jos ranije sejan,ali to nije bitno,nicali su nakon prve kise,nzm kad je pala nisam zapisao :p,ali po slikama koje imam,2.05 soja se bila tek uvrstila...Inace malo slika vara mozda,nije bas toliko blizu sklapanja redova,na 70cm,cak planiram ispartati jos jednom.Ova je ta koja je tucena velikim dozama hemije zbog samoniklog suncokreta,danas sam bio cupao preostali koji je preziveo ili sporije se susi,nije puno ,ali da ne bude da kombajn u zetvi seje suncokret iza njega.

- - - - - - - - - -

Italia,slike sa fb.
64909770_2551593404872782_827394117787975680_n.jpg

64881574_2551593808206075_4466380806582960128_n.jpg

65084128_2551593178206138_132579644653174784_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Ju,ju sta oni imaju sodera u njivama kod njih plug ne treba mazati posle oranja koliko god da zardja taj se u prvom krugu ucakli.Ovo je extra stvar kap po kap sistem razvuci ali jbg ko bi to posle vadio iz njive jedino ako je neki biorazgradiv ove nase crne sto rade te ni vatra nece da rastopi.
 
"Drip irrigation" , samo malo čudno . Obično se postavlja dosta dublje i prije sjetve .Ovo neznam kako se obradjuje kasnije ili je biorazgradiva ? Zašto onda ide pod zemlju uopšte ?
 
Zaboravio sam napisati,ceo dan posla i sad mi mozak spava ....Kucajte na fb ''Strip till farm'' ,mozete videti sve sto vas zanima.Znaci u pitanju je strip till ,no ovo na slici deluje full obradjeno,ali vecinom je sve strip till.Trake skuplja nakon sto skine usev,ili pre skidanja,izvlaci ih sa kraja njive ,ako su na povrsini ,e sad da li ih posle iskoristi ponovo nzm ,ali ih uklanja iz njive.Verovatno zato i postavlja trake skoro na povrsini,a dosta puta i na samoj povrsini.No ,sve to bi veoma brzo nestalo sa nasih njiva,to mozda kod njih moze,ne i ovde.
 
Pod zemlju ide zbog zaštite od štetočina.Znaju kolege bostandžije i povrtari kako miševi znaju da izgrizu trake pa i vrane i svrake da ih izbuše.
 
Možda se i štedi količina vode kada je ispod površine jer nema isparavanja , a i preciznije je postavljanje , i možda lakše , ne šeta vjetar traku dok se postavlja i slično , a kad već ide traktorom , nije mu problem.
 
Drugar koji radi jagode, ima 1 jutro jagoda, je samo prošle godine potrošio oko 750 spojki za ta creva zbog štetočina...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh