Soja 2019

Znaci cekati da se gusenice pojave i tek onda prskati? A da li je dovoljan vantex ili ici sa Nurelle (Konzul najjeftiniji 1450 litar)? Razlika u ceni 1000 din po ha.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja sam uzeo savanur (isto što i nurell) 1230 din/l.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nije to nista strasno ako se tretiraju gusenice na toj soji kasnije nece ni da se primeti da je bilo ostecenja na listovima. Kod mene je bilo strasno 2016 god. http://poljoinfo.com/showthread.php...pravi-u-soji&p=1157741&viewfull=1#post1157741

Kod nas su se leptiri pojavili otprilike pre nedelju dana i danas sam vec nasao izlegle gusenice, ali jos ne treba da se prska jer jos uvek ima jaja koja se nisu izlegla. 2016 je bio napad samo iskljucivo na Wendy a ove godine pored te sorte imam gusenice i na Palladoru i na Trijumfu.
I neki zastitari isto kazu da bi mozda trebalo jos cekati sa prskanjem jer na jaja kao ne deluje insekticid.
Pitam se se sta li ce biti sa ovom sojom za 3-4 dana ako se ne dejstvuje vec danas.
 
Kada se prska protiv ovih gamadi, moze li se dodati protiv sirka i neke secerne vodice eventualno, ako se vec mora prskati
 
Prvi rok setve, početak aprila. Sorta Sava, od početka sva kilava. Sledi špartanje narednih dana.

rffi68q.jpg


Drugi rok setve, 11.maj. Sorta Maksimus, kupovno seme, klijavost katastrofa. Na ovoj parceli i nije tako strašno kako je na drugima. Inače prva godina zakupa. Poslednjih 20 godina sejan kukuruz, sirka za izvoz. Radjeno sa Focus ultra.

bxEIhAn.jpg


Treći rok setve, 12.jun. Sorta apolo. Peti dan već uvrstana (slike su od juče).

IFBDKUa.jpg

dtnfYwj.jpg
 
Sledi prskanje. Verovatno fastac

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jutros isprskana Wendy sa Nitikorom 0,25 po kj, dodat i Aminopro po 1 lit na kj. Nadam se da ce ih to zaustaviti, inace je soja pocela da cveta
 
Ja sam juce isprskao Vendi sa Nurel d.Danas kad sam gledao sve su pocrkale.Sad cekam pet dana da vidim ocu morati ponoviti.Zastitar mi kaze da cu morati jos dva puta kad je jak napad.Videcemo

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Не знам ни сам шта да радим данас шпартам видим по који лептир пар комада,нема оне најезде на неких 15 кј има 2-3огумка где се излегао(има гусеница) не знам ни сам шта да радим шта мислите?
 
Nazad
Vrh