Soja 2019

Da li moze kisa da spere one gusenice u soji? Trebao sutra prskam ono prc palo 50 l kise,e jbg
Zastitari kazu da sad vec netreba prskati ,jel vecina gusenica se pretvorila lutke,vise stete nece praviti,,ja sam pre 2 dana teo da prskam cisto da potrosim hemiju ,al nemoz prici njivi od vode,sta bude bice .
 
Hvala na odgovoru, pratim situaciju, sigurno 7 dana nema ulaska u njivu ,i sto kazes sta bude bice jbg
 
Sta se desi sa sojama koje su na danasnji dan u fazo cvatnje sijane oko 5.4. Polegle od ovog nevremena?
 
Zastitari kazu da sad vec netreba prskati ,jel vecina gusenica se pretvorila lutke,vise stete nece praviti,,ja sam pre 2 dana teo da prskam cisto da potrosim hemiju ,al nemoz prici njivi od vode,sta bude bice .
Ja sam prskao moju soju pre dva dana, i primetio krugove pojedene soje, kao na slikama koje ste kacili. Sisao iz traktora, ali nisam mogao da nadjem nista zivo na biljkama. Lako bih to oprskao ledjnom priskalicom, ali ne vidim sta to treba da prskam. Sada kada cujem da su gusenice pretvorene u lutke, ne moram ni da mislim vise o tome. Neka se lepo izlegu, pretvore u leptire, pa neka ih laste slatko pojedu :osmeh:
 
Isti slučaj i kod mene i da kucnem u drvo imali smo sreće što se žarišta nisu širila kao kod kolega koji su morali da prskaju sve zasejane površine.
 
Kod nas sva sreca koliko je bilo tih leptirova to je bilo strasno stete su izostale kod nekih sam video te krugove 1-2m u precniku ali se ne siri.Ja generalno na mojim njivama nisam zapazio stetu jedino na jednoj parceli u samom cosku do puta i ispod bagrema medjasa ima mali napad grinje to cu ledjnom prskalicom ospricati da je ne gazim traktorom.
 
Kod nas u ataru jedino mi koji smo imali Vendi smo prskali.Ostali nisu imali puno stete.Sad po koja gusenica,al ona velika zelena(msm da je to sovica)na Trijumfu pored.Na Vendi nema vise ni gusenica ni sovice.Nurel u kolicini otprilike 0,9l po ha je odradio posao samo tako.Dan posle sam je prihranio sa bor+fertiativ starter od ksc + vodotopivo ksc sa pojacanim fosforom.Inace to su mi neki zaostaci od prihrana dok sam se bavio jagodama pa sam iskoristio_Oni beli pecati na Vendi su bili ozeleneli za dva dana.Brutalna,al skupa kombinacija prihrana.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Valjevka, jedan tretman insekticidom...
f847dec3e469585615184931ff95a158.jpg
7e421467558c20b8e589a59d0b5cbebd.jpg
eddcf6594d5583ce2a4e864b9ca3d603.jpg
d89c4ebfd1a66f26e785e60897abae65.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kletodim sad u cvetanju soje ,jel bi smetalo mozda ?.Izbija sirak na nekim mestima po njivi,nzm dal da ostavim ili da prskam,soja Sava je meni do kukova,ja sam 185cm,redovi se ne vide,nzm koliko ce tockovi traktora praviti stetu ,nemam iskustva sa ovako kasnim prskanjem....
 
Više neizgleda rijetko, 24 dana nakon sjetve, na drugim površinama sam malo pojačao sklop, pa ću vidjeti kako će tamo biti.....



Pojavljuje se i ambrozija, iako je prskana nakon sjetve...... S kojim herbicidom bi sad bilo najbolje da se uništi, dok je ovako mala?

 
Nazad
Vrh