Soja 2019

Bokibole 23 24 on mi je bila eekorderka, ali je i 2015 bila kod komsije odlicna tad sam je i uzeo za seme.

Maticu ne znam uzivo kad odem na nju posle Laure i Rubina oce da skoci pritisak.

- - - - - - - - - -

IMG-672d1f52ba258ed32ef967673826ce0f-V.jpg
Rubin i baba.
 
Merkur 00 grupa, setva 8 jun.

8S79jxe.jpg
 
Ako bude tako ja cu biti zadovoljan.
Kod mene je matematika sledeca:

15000 din nafta za oranje,pripremu,prskanje,spartanje i transport
60din/kg seme x 100kg = 6000 din
setva 4000 din
hemija 6000 din
kombajn 12000 din
Amortizacija mojih masina 6000din

Ukupno 49000 din troskova.

Zemlja je moja tako da zakup ne racunam.Jel i da hocu da je izdam niko nece da je radi.

Na ovu sadasnju cenu to mu dodje negde oko 1400kg soje ide za trosak.Sve preko toga je moje,a ako rodi 3000t/ha (a trebalo bi) bice to fino.
 
Dobro izgleda kod tebe, moja nema toliko mahuna a sijana je 7 dana poslije tvoje.....
 
Poslednja izmena od urednika:
Kasnija setva dusu bi dala za bar jos nekih 20-30 l a ne bi skodilo ni ranijoj setvi, kako bi nalivala kvalitetno zrno.
Kisenema na vidiku do kraja meseca a kako oni ne znaju ni par sati unapred, kako bi znali do tada.
Vec nekako smrdi na proslogodisnji scenario.
Visinu i mahuna ima pa na oko obecava a prinosi nedovoljno
dobri.
 
Ove Mixerove slike baš dobro pokazuju šta uradi žestokih 6 dana.Prosto da čovek ne poveruje da je u pitanju ista soja. Nisam na moju išao poduže i prosto me strah i da odem, ko zna na šta ću naići, a znam da neće biti ništa lepo.:

- - - - - - - - - -

A ako se vrati jel platis i dalje seme?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
Sve zavisi od prodavca, a ako ima i malo srca,neće ništa uzeti.Dosta mi je moje muke, još i da plaćam seme...
 
Nazad
Vrh