Soja 2019

Evo na ovoj parcelu je bilo ptošle godine ko na tvom snimku , pčele su poranile pa sam batalio prskanje, slika od pre par sati malo čupao rizome,7-8 danada od skidanja jecma.
3edd8cdc0a79d3cbd35b3c7594714500.jpg
4e138044148b0e96ee4e7b0adb3aa017.jpg

efc7df8a409a4feab109f6b572001fd2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad si ju posijao?

Još sam i danas posijao nešto soje, ostalo još možda 2,5kj i gotovo.....
 
Jel tučeš istom AM ili menjaš?Pitao me prijatelj za savet za drugi tretman, ja sam mu predložio da promeni AM ali nemam iskustva obično ga lako rešim iz prve.
Ja uvek menjam, mada imam jednu arendu puna sirka tu sam pomesao 2 am, sad treba drugi tretman i verovatno cu opet mesati 2 preparata. Prvi put je bila kopija Galanta Malibu i super je odradio i gde je isao sam 0.6-0.7l/kj a ovde gde je isao sa jos 0.6l/kj rafala je dobro i trska dobila.
 
Na nekim parcelama danas radjen drugi tretman insekticidom, ali flekano, samo gde je bilo potrebe.
Kako stvari stoje jos preko vise od 100 kj moram proci da se uverim ima li gusenice ili ne.
 
Sinoć završio prskanje soje. Dva hektara u dve prskalice, u svakoj po 1L Nurel D i 5 kg Navalona 20:20:20 uz malo Bormaksa.Nadam se da više neće biti napada gusenice.Treba joj kiše pod hitno.
 
Evo jedna nova ardala, samo ja nisam nikao tamo,Momo tvoja teorija da ako je čičku uništena glava gotov je je ne prolazi. Oporavio se samo tako.
Posle setve 6 l totala po kj, efekat kišobrana koliko je bilo gustog čička i ambrozije,2 l savacona i 0,15 kalife po kj ,špartanje i 45 sati kopanja.
Wendy setva 25.5,dobila lep grad 22.6,ostala bez pola mase.
ecb42a9300ec16316e6118751c974310.jpg
8ad4cec75ecfcffd7a3db03cd148b0a8.jpg
7186c208f4be5296aedaa33ff1b6724b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
admiral nije toliko strasan koliko nas ocekuju stete od pamukove sovice...pogotovo na postrnoj soji
 
Kod nas se ljudi žale na neke crne bube, prave rupe u lišću. Ja ih kod mene nisam primetio...
 
Talianu cekaj ti si verovao totalu i nisi hteo jos jednom da predjes spremacem ?
Moja greška,rano sam spremio i hteo sam još jednom pa još jednom po potrebi ali vremenski uslovi posle su se iskomplikovali pa je bilo improvizacije a iskreno verovao sam mu,na mojim njivama je druga pesma,ali baš tako gust da bude nisam verovao da neže dopreti do svih biljaka.Ovde je došlo do greške zbog neznanja trebalo je menjati dizne i razvaliti pritisak na 7-8 bara da stigne do svih biljaka.(Cici je nedavno objasni kad je prskao onu prašumu ima slika)
Moje sam totalisao sa 1-2 l po kj jel posle spremača malo je bilo kotiledona kod setve ništa strašno,bez ambrozije,bez čička i bez suncokreta(osim jedne parcele).
 
Nazad
Vrh