Soja 2019

NS seme ne salje vise nitragin. Kakva su vam iskustva sa drugim preparatima, rizol ili neki drugi tecni?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Djubris u jesen ili pre spremanja? Ja sam mislio da uzmem za njive gde je baceno pre oranja jesenas, a gde sam bacao pre spremanja da ne koristim. Pre je moglo na saitu ns seme da se kupi, sad vise ne pa cu verovatno i ja da odustanem.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nešto đubrim u jesen,nešto u proleće a nešto uopšte ne đubrim.Osnovna agrotehnička mera u soji je dobra kiša za Sv.Iliju!
 
Posejali soju.Galeb,ispalo 46-47kg po jutru.3.8cm razmak
f50f42fd9f867e27ab2c30bf54557350.jpg
ecb98a22a263bd824d06075852ccd169.jpg
df2169547027f6e861d10ad862a75716.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kolega trebala bi mi jedna takva kabina, jer si ga terao na tehnički pregled dali će biti problema prilikom registracije.
 
Da li neko iz okoline Novog Sada ima semenski apolo za prodaju?
 
Kolega trebala bi mi jedna takva kabina, jer si ga terao na tehnički pregled dali će biti problema prilikom registracije.
Nisam isao na tehnicki.Mislim da nebi trebalo biti problema.Imt je kabina,sad sto je stari-novi tip mislim da nebi trebalo da zezaju.Drugar je registrovao 560 sa rakovicinom kabinom bez problema.To je po meni samo izvikano badava.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ako je išao preko 4 cm u redu razmak, onda je verovatno bilo na 50 međuredno.Puno bi bilo retko da je na 70 sa tim rastojanjem.
 
Није ретко преко 4цм на 70 сејао сам 4,4цм и било одлично
 
Kanda sam pogodio, mada se može i ređe sejati.Kako je krenulo ovo sušno proleće, razmišljam da sejem na 70 i to na 5 cm u redu.
 
Nazad
Vrh