Soja 2019

Ne znam da li sa tim dronom moze prskati samo u flekama ili celokupna povrsina.
Probacu sutra traktorom jedan krug pa da vidim sta se desava. Inace parcela je pored Niketa la Mizloace, tamo sam prvi put uocio napad i prskana je 2 puta.
Juče sam i ja u ilanačkom našao jedan krug u parcelu od 3 kj , neću prskati , la Bara sam isto tako primetio pre dve nedelje tačnije subota je bila pa sam markirao da prskam u ponedeljak i pala je kiša u nedelju tek u sredu sam stigao i nije bilo ostećenja .Tako da sam batalio, kontrolisao sam isto mesto pre dava tri dana, ne primeti se ništa.
trenutno kod nas soja ima idealne uslovo možda i buja previš pa se ta oštećenja skoro i ne primete.
 
То сам и ја приметио ту где су тј у том радијусу, хране се сојом не шире се што је добро....Од гусенице и лутку затим у лептира и оде даље мислим да све то траје око 20ак дана нисам сигуран 100%.
 
Valjevka, setva 25.04.
6b3f50e0bfb672f253186f17ea8312b0.jpg
ef5befd9157f51ede069f561e530f434.jpg
1bb6f523294d250c809ee0dc17032068.jpg
68ddcfb5a1fafbcad74f7e1796e63f67.jpg
536b5231d0af8a37ee065ef980f94cb5.jpg
 
Bio na postrnoj soji, nema od toga ništa, trava lagano krenula, rijetka..... Pošpricati totalom i gotovo, trebala je dobiti kisu koju nije dobila prije 10-15 dana......
 
slike.php
[/url] [/IMG]

Bio danas u obilasku, vidim nesto pretrcava put. Kad ono gusenica, ova je bas lepo rucala.
 
To ona od leptira mrtvacke glave ?,caterpillar ili kako vec ?.Retke jako inace,secam se kao mali sam jednom samo video i nikad vise.
 
@talianu
@cicimoric
Juce sam obilazio onu parcelu gde je bilo napada po 3 put i imali ste pravo, nekako one sitne crne gusenice koje su bile prisutne su nestale. Ima samo neke fleke po listovima sto ne deluje zabrinjavajuce.
Zanimljivo kako? Kad je bio prvi napad isto je bilo, s tim da onda za par dana su porasle i napravile gadnu stetu dok sad ih fakticki nema. Zasto, kako? Ne znam.
Ali dobro je sto nema vise potrebe intervenisati.
 
Nazad
Vrh