Soja 2019

Имазамокс је слаб за амброзију једино пуна доза одједном и пуно бентазона
 
Poslednja izmena:
Više neizgleda rijetko, 24 dana nakon sjetve, na drugim površinama sam malo pojačao sklop, pa ću vidjeti kako će tamo biti.....



Pojavljuje se i ambrozija, iako je prskana nakon sjetve...... S kojim herbicidom bi sad bilo najbolje da se uništi, dok je ovako mala?
sa cime si prskao nakon setve?
 
Proman+clematis, bila je trava koju sam pomalčirao, orao i posijao, prskano punom dozom.....
 
Nije rađeno par godina, i malo vlage, ovo što sada orem je odlično, skoro da mogu sijati u oranje...... Nebitno, prskat ću još jednom
 
Malo da uredimo uvratine i lenije.
2qx47b4.jpg
[/IMG]
A malo i do komsija
2e3c36e.jpg
[/IMG]
 
To cu tamo negde u avgustu. Svakako ce se ponovo pojaviti na lenijama. Kod nas retko ko odrzava ispred svojih njiva, uglavnom svi preoru lenije :osmeh:
 
Apolo sejan 16. aprila
IMG] [/IMG]
Rubin sejan 24. aprila

slike.php
[/url] [/IMG]

Valjevka setva 17. aprila

slike.php
[/url] [/IMG]

Nije prskana nijedna insekticidom.Stete ima ali nije strasno. Na rubinu poneka je bila gusenica. Na apolu i valjevci je bilo 2,3 po kvadratu, i na par mesta krugovi gde ih je bilo vise.
 
Ljudi sta je ovo? Mislio sam da su grinje, ali pod lupom ih ne vidim.
0f801fb2f53e3b001b25a12c0668dfda.jpg
c70b8082a3c5ea541b7018099071b647.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
To imam i ja na jednoj njivi i nekim baštama sporadično(1-2%) to je do zemlje,jednu baštu nisam prskao uopšte pa se pojavljuje.I to već godinama.

- - - - - - - - - -

To cu tamo negde u avgustu. Svakako ce se ponovo pojaviti na lenijama. Kod nas retko ko odrzava ispred svojih njiva, uglavnom svi preoru lenije :osmeh:
Kod nas ima nas 5-6 koji redovno održavamo (uglavnom prskamo) uvratine, inače ima delova gde ne mogu apencom da prođem do njive.Slikam
 
Grinje, tako je i kod mene bilo.Insekticid i akaricid na bazi abamektin-a litar po hektaru, i bude dobro
Ali nema grinja na listu. Gledao sam lupom sa uvelicanjem od 10x. Ja sam bio uveren da jesu pa sam proveravao i nigde ih nema.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Žiko zahladilo je a to njima ne odgovara, grinje su u pitanju, trebalo je daleko ranije reagovati tojest kad su bile one velike vrućine tad su krenule u napad.
 
Nisu grinje, imam i ja toga na savi. Gledali pod mikroskopom...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh