Soja 2019

Mozaik virus...proći će. Ili posledica od dikambe...ako imaš kukuruza u blizini
 
Žiko, da li ta pojava kreće sa ruba parcele? To kod tebe liči na grinje. Dosta su sitne, čak i lupom se dosta teško uočavaju. Na mikroskopu sam ih gledao, e to je prava stvar. Ne može ni jedna da ti promakne.
 
Grinje su prošle pošto je odavno zahladilo a ovo je po veličini soje još pre mesec dana bilo napadnuto i predpostavljam na rubu parcele nekog prometnijeg puta, glavnog druma u ataru ili ima i drveća u blizini, sad ih džaba tražite sad nisu uslovi za njihov razvoj i napad, ako bude opet novih talasa (nekoliko dana) vrućine 30 i više stepeni eto njih opet.
 
Zahvatilo je samo jedan deo njive do komsije koji ima psenicu. Isprskacu jedno krilo prskalice pa cu pratiti. Mogda su se zavukle negde pa se ne vide.

Sto se tice prskanja, prskana je pre 3 nedelje sa 2l savazona i 0,6 imazamoksa po kj tako da nije od hemije.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Unistavanje suncokreta.
e3903b202e74d0a0a37e86b48c410693.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas 250 din satnica za cupanje ambrozije.Juce sam sa dva radnika isao i ja od 6 ujutro.Bili smo mokri do gaća od rose.Jos za sutra ostalo 27 redova po 400 met. duzi.Bole leđa ubijaju.Nikad mi nije bio slabiji ucinak sa hemijom,a isao sam 1,2l Listego+3l Galbenon+10gr Tifani+okvasivac po ha.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Stalno niče nova.Na oglednoj parceli gde su mi Z.P soje svako veče idem da čupam ambroziju jer ne idem redom pa mi promakne i uvek ima nove mlade.
 
Ja nemam ambrozije nju je resio senkor, al se suncokret provukao i to lepo pored coruma, dinoxa i bentazona... Kod nas je sat radnika 300din, a juce je bas bila rosa nas 8oro preslo 11,5kj, ista njiva pre vetra i seckanja.
d1806f13ae5e02305e854c704dfa48a0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji je samonikli suncokret u pitanju ?,express,clearfield ,ili neki neutral ?.Mislim da niste trebali da ga secete,samo cupanje,ovako,nisam siguran,ali mislim da ce krenuti iz tog jednog stabla kao dvljak po nekoliko manjih.Kod mene na jednoj parceli gde sam imao ovako problema sa suncokretom kao i ti,prvo je prosao spartac,ali posto su neke biljke suncokreta bile nakrivljene malo valjda ili sta vec,desilo se da spartac ne posece ispod zemlje nego ostane iznad po 5-10 cm stabljika suncokreta.Kasnije u cupanju sam nalazio takve biljke gde od mesta gde je presecen bio je izbilo po nekoliko tanjih stabljika.Mozda kod tebe tako nece biti,ne mora znaciti,ali ovako je kod mene bilo,suncokret je le25.
 
Nisam bas 100% siguran jel to od spartaca kod mene bilo ili cega vec,mi smo planirali isto seci prvo,ali je cupanje islo bas lako,hemija ga je ipak dosta bila ostetila,koren veoma slab.
 
Rubin,I ostaci protivgradne rakete na parceli...
be77e51da10aa3886e3a6e3eff6e98ce.jpg
deff0e3b7520fe7417e33edb40b9769c.jpg


Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh