Soja 2019

Ima i do semena, naravno, ima i do kondicije zemljista. Sve ce ove godine uticati na prinos, koji po mom misljenju nece biti vecibod 1500 kg/kj.
Da je makar 15 avgust pa da prognoziramo, još ni maune nije formirala a vi već znate prinos...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Danas nešto špartali pa sam napravio par forografija, gusenica nema, mislim da ćemo posle 4 godine Belgu izbaciti.
Rubin
5c1a0116544e2c13895f3a5d788a41dc.jpg

Vendi
7d6b2bf69dadbca058283d6417a830d3.jpg

Belga
5afb76f05f4febca3d8cf242cf2d1807.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Polako se formiraju mahune na donjim spratovima samo da bude kiše iole redovno mada i ova jutarnja rosa pomaže baš mnogo.
 
Аполо, са јучерашњег обиласка, за сада нема гусеница у најави...
jsn1wj.jpg

25hpj5u.jpg


Паладор, исто тако нема гусеница за сада...
2gt0uag.jpg

nxt6xl.jpg


Белуга, дели њиву са Паладором...
2di1qqd.jpg


Ове три сорте, тачније две њиве дели само пут.....
 
Galicije kakva su ti iskustva sa Paladorom?Ovde kod nas ga seju jedino Slovaci iz Kisaca,koji su uzeli arende.Moji iz sela ga slabo seju.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Прва година како га сејемо и ово је проба да видимо како се понаша на нашој Чалманској земљи. Хвале га у Ердевику и Бингули да је прошле године био фантастичан са приносом и по рећима тих паора он је потукао наше домаће сорте...Тек када га будемо скинули и однели на вагу, знаћемо јел вреди или не....

Иначе ове две сорте су мање у порсту јер смо их момачки шлогирали са хемијом. Њива је годинама била ђубрена стајњаком, а покојни кум није баш водио рачуна да му буде чиста, па има свега и свачега од корова...Требале су да буду ту са порастом као и Аполо, који је свега 3 метра даље од њих, али као што рекох хемија је учинила своје и оне касне са порастом, мада не секирамо се, јача је земља него моја све ће то оне надокнадити касније, ако буде година норамлна...
 
Reakcija od mešanja, nema sta drugo. Ne može biti od prethodne hemije jer posle svakog prskanja, prskalicu isperem, kao i dizne čistom vodom. A i siguran sam da je do toga, jer prvo sam započeo prskati parcelu od 10k.j. i prvi deo sam isao samo sa Nurell D, otprilike 3k.j. i tu nema nikakvih ožegotine, tj zutila, dok deo gde sam dodao kletodin(Fargo) soja je dobila žute ožegotine kao na slici. Sad me ti ubedi da nije do mešanja.
Razmišljam da li može biti i do vode to cu malo kasnije proveriti, jer sam tu parcelu prskao vodom iz vodovoda koja koja ima hlora, dok sam za drugu parcelu koristio vodu iz bunara.
Da citiram sebe. Interesantno da je na parceli gde sam isao sa bunarskom vodom i istim dozama Nurell D i Farga, soja nema nikakvih posledica, dok ona prskana vodom iz vodovoda ima fleke. Moguće da, ima uticaja do hlora?
Doze su 1,5l/ha Nurell D i 1,74l/ha Fargo(kletodin).
 
Радио сам пола литре Нурела Д гусенице 2цм буквално су падале иза прскалице наравно плус оквашивач....Данас одем да погледам све поцркале ни једна не мрда а препорука заштитара је била 0,7 по кј ја сам на своју руку одрадио овако и презадовољан сам учинком на гусенице....
 
Ja sam stavljao 2l Savanura na prskalicu koja prska 2.4ha, to je 0.83 l/ha. Nisam potom išao sa vidim dejstvo jer atar smrdi dumreš. :osmeh:
 
Радио сам пола литре Нурела Д гусенице 2цм буквално су падале иза прскалице наравно плус оквашивач....Данас одем да погледам све поцркале ни једна не мрда а препорука заштитара је била 0,7 по кј ја сам на своју руку одрадио овако и презадовољан сам учинком на гусенице....
Pola litre po hektaru ili po jutru?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Juce sam bio u obilasku 7 dan odkad je prskano Nurelom gusenica nema,tek po koja mrtva na novom listu,ali zato leptira ima.Nisam primetio jaja.Prezadovoljan sam ucinkom.Isla je 1l na dva jutra.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh