Soja 2019

Snimak od juče
https://youtu.be/BP0-oKsNvmM
Inace kako je vlaga brzo isparila, strasno. U subotu u soji je bilo vlažno, evo juče poprilicno suvo. U tragove od prskanja je bukvalno beton bio. U Rit pukotine pecele da se javljaju...
A leptira Admirala ima i kod nas, kod mene sam primetio par komada. Ali na mestima gde ima palamide, pored kanala i na drugim mestima, bas ih ima u ogromnom broju.
Kada se izlegu jaja i pojave gusenice, jel ih rešava bilo koji insekticid ili mora neki sistemik?
b24d7c239c49950b4d8873d29e740853.jpg
 
Poslednja izmena:
Admirala koliko hoćeš, našao i jednu gusenicu, biće zanimljivo, e mora nešto da se iskundači pa to ti je.
 
Brzo se izlegu,jako su sitne kada su male pa treba dobro zagledati ispod lista,brzo rastu posto jedu kao krave i naprave golobrst,mada se soja prilicno regenerise.
Ja sam prskao kada su krenule gusenice i sa jednim prskanjem sam pobedio.
Pirinex,Nurel,Savanur... su gasni(sto i treba da bi se spustilo do dole) i kontaktni,traju 4-5 dana u usevu.
 
Snimak od juče
https://youtu.be/BP0-oKsNvmM
Inace kako je vlaga brzo isparila, strasno. U subotu u soji je bilo vlažno, evo juče poprilicno suvo. U tragove od prskanja je bukvalno beton bio. U Rit pukotine pecele da se javljaju...
A leptira Admirala ima i kod nas, kod mene sam primetio par komada. Ali na mestima gde ima palamide, pored kanala i na drugim mestima, bas ih ima u ogromnom broju.
Kada se izlegu jaja i pojave gusenice, jel ih rešava bilo koji insekticid ili mora neki sistemik?
b24d7c239c49950b4d8873d29e740853.jpg

Dobra ti je soja komsija,svaka cast...:bravo:
 
Išao sam večeras da obiđem njive bajsom, čisto zbog rekreacije... :osmeh: Leptira ima baš mnogo, samo proleću oko glave. Ne poznajem njihov životni ciklus, kad se očekuje izleganje gusenica? Trebalo bi otprilike za desetak dana do dve nedelje da prskam sirak u soji, da li mogu u tom prskanju izmešati i neki insekticid za te gusenice ako se do tad izlegu? Kod nekih herbicida stoji u uputstvu da se ne smeju mešati sa organofosfornim insekticidima, kako stoje po tom pitanju herbicidi za suzbijanje uskolisnih trava u soji, konkretno me zanima Floyd (aktivna materija: Fluazifop-P-butil 150 g/l)?
 
Misliš da nisu simetrična pa je levo veće od desnog i obrnuto desno veće od levog?Elem danas sam špartao jednu parcelu gde sam morao i da preskačem delove da ne bih ostao u njivi do sledećih prvih ljubičica.Nisam video ni jednog leptira mada to je i jedina soja u tom delu atara,vukojebina teška.
 
Za leptire i ja imam par pitanja. Kako ide to oko prskanja: prskaju se tek gusenice kada se izlegu ili sada leptiri? Da li inekticid deluje i na polozena jaja ili se prskanje mora ponoviti kada se i ona izlegu? Da li smeta cvetu ili da se prska nocu i da li ima efekta nocu? I cime je najjeftinije prskati? Pitah Mixera u temi o herbicidima ali izgleda on vec otisao da prska :D I da li moze da zavrsi posao insekticid sa samo aktivnom materijom cipermetrin (galenikin Cipkord) jer ide 0.15 do 0.3 l/ha.

Tek sam danas video da ima posebna tema o tome i da je jos pre 10 god bio veliki napad a i da je cicimoric imao i 2016 muke sa leptirima...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Колега Љусха је окачио линк отвори га и прочитај ,ту је одговор на твоја питања
 
Nazad
Vrh