Soja 2019

856bf1d7d0c94168cfcb0a4fc4144e00.jpg
c0c62b7f3ca636ed538209668dfab773.jpg
9bd32b1bdac8d3deb3c3cdf3fcae5f5c.jpg

Evo neko je pitao za agriu, ja sam produžio ove šipke na kojima su tanjiri od markira, original je betonsko gvožđe i mekano je strasno cim pipnes nešto iskrivi se.Stavio sam od naftaša šikpu za bušotinu od 22mm i namestio pneumatski klip za prebacivanje markera. Lično mi je puno lakše raditi sa proširenim markerima nego na točak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Дукеј имаш опасан нишан ,свака част за правац:ppozdrav: Да ли си могао да га тако извучеш и док ти је маркир био на точку или је ипак лакше и боље сејати са широким маркирима.

Uveličaj sliku pa ćeš videti da to nije pravac kakav misliš da jeste. A inače mnogo mi je lakše kad je markir na sredini, kad treba da gledam markir na točak onda su mi redovi krivudavi ko glista. Ne znam, ne mogu da ciljam ćošak haube sa markirom, a ako se nagnem na stranu da vidim točak i markir, zbog široke kabine onda moram volan da jednom rukom držim, a ja to ne umem da držim mirno i reagujem brzo. Ovako sa markirom na sredini su mi redovi praviji, ali se zbog dužine markira na njivama sa bočnim nagibom više krivi pravac (kad poseješ i pogledaš gde imaš "stomak" vidiš da je tu bočni nagib)...
 
[VIDEO]
IFG23od.jpg

Sta raditi pitanje je sad.

vv8PKGv.jpg
[/IMG]

uktCLrT.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

 
Poslednja izmena:
Nediraj nista ,oporavi se ona ,i bude jos razgranatija,mene kad je tuko led teo sam da poprskam plavim kamenom ,al nisam mogo uci,oporavila se bila od bolji soja.
 
Soja je rubin i ja se nadam da ce se razgranati, jedino me brine sto je soja mala (tek pocela da tera trolisku) a ima dosta odseceni vrskova.
 
S obzirom na datum,ja bih je presejao.Jedne godine i meni je kao i Ciciju grad ošišao soju bilo je u pola rod od proseka samo je datumski bilo prilično kasno za presejavanje pa sam odustao.
 
Nazad
Vrh