Soja 2019

Kako izgleda to cudo.
ovako:
http://poljoinfo.com/showthread.php...oje-pravi-u-soji&p=36141&viewfull=1#post36141

Svasta sam do sada video ali da soja nikne za nepuna 4 dana sa dubine od 4 cm to jos nisam.

20zy1ow.jpg
 
Селекта стављам 0.8 лит./кј ,што се цветова тиче његово име ти све говори.
 
Ja sam danas oparao moju soju. Zadovoljan sam kako soja izgleda, bila je malo bleda od hemije i hladnog vremena, a sad se popravila dosta. Cveta, ima prvi sprat u cvetu. Širokolisne trave nema (tamo gde je dobila hemiju), a sirka imam u krajnjim redovima dosta, van krajnjih redova malo. Da nije bilo kiša soja bi bila ošpartana pre dve nedelje i sad bi se sirak taman regenerisao za prskanje. Ovako dok ponovo izađe taj posečeni sirak biće već puno cveta na soji. Šta se može, oprskaću ga bez obzira na cvet, ići će Flojd za to prskanje. Uzgred, leptira i kod mene ima dosta.
 
I ja sam primetio veceras al samo na jednoj njivi,ima ih pun k...
Ista situacija i kod mene. Samo na jednoj njivi, špartamo a oni izleću ko blesavi.... I još plus na toj parceli prilično lep napad grinja... u subotu tretman.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ima li kod vas Admiral leptira? Kod nas ih ima na milione. Bice opet napad gusenica.

Juce pred vece spartao sam ovu parcelu i nisam primetio skoro ni jedan leptir, a veceras bio da prskam protiv sirka u flekama jer skoro da ga uopste nema i naisao na invaziju leptira sto nikad do sad nisam video!

d4b0eff81ba037c742895b84009f492d.jpg


b0c66b7df78d16531b0b4d920c61a24d.jpg


7959b52713c62fa9856d5f6ede65c900.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja juče završio setvu soje na parcelama u koje nije moglo da se udje od kraja aprila. Kasno jeste, ali da sam je kojim slučajem i posejao u aprilu, voda bi je uništila.

Tako da juče jednu sejem, drugu prskam, treću špartam... :udri: Luda godina.
 
Imam jednu parcelu pod sojom koju je delom davila voda, imali nekog leka da je malo povratim ,zuta je i upola manja od one koju nije dirala voda.?
 
Ima leka ,al veceras cu ti napisati ,hormonski preparat,neznam kako se zove sin mi nije tu ,znam da bocica kosta 1300 dinara ,i ide za hektar,radi on sa tim cesto,i sad je ove godine,,kad se javi vecaras ,napisacu ti kako se zove.
 
cirkon-50ml~304338.jpg
Da nije ovo?

- - - - - - - - - -

U pitanju je Cirkon ja sam ga koristio u soji i mogu vam reci da se isplatilo lakse je prebolela prskanje i sad je podivljala buja kao kopriva.
 
Ja juče završio setvu soje na parcelama u koje nije moglo da se udje od kraja aprila. Kasno jeste, ali da sam je kojim slučajem i posejao u aprilu, voda bi je uništila.

Tako da juče jednu sejem, drugu prskam, treću špartam... :udri: Luda godina.

Potpuno ista situacija i kod mene. Stim da sam ja pre sat vremena zavrsio setvu na mestima koje sam morao da izostavim zbog blata.
 
Imam jednu parcelu pod sojom koju je delom davila voda, imali nekog leka da je malo povratim ,zuta je i upola manja od one koju nije dirala voda.?
Evo sad stigo sa spartanja,,,,epin ekstra,,tuce sa njim i kokuruz i soju ,kaze pre par godina kad je plivala ,i kad je tuko sa njim soju ,skroz stigla ovo sto nije plivala,nije se primetilo u vrsidbi,eto.
 
на овој температури шта цвета плода ће слабо дати
 
Nazad
Vrh