Soja 2019

Ja pomislio na neke od jednorednih kombinacija :D.4cm u redu je sasvim ok po meni,pogotovo za drugu grupu zrenja.
 
Uglavnom i sijem 2 grupu .Malo sporije sklopi , svi kažu da je to loše za suzbijanje korova ali meni se svidja . Mogu ići sa drugom korekcijom ako treba kada idem za ukolisne dodam i za širokolisne kad je soja malo veća , a gusta ranije sklopi ali se kasnije provuku korovi kroz nju .
 
Slažem se, kod graha sam uvijek brojao, 1000 zrna je za istu sortu, ovisno od godine, variralo 420-480g, a to je velika razlika......

Pitao sam za tih 35kg,jer institut navodi 450 000 biljaka za maksimus, a to mi djeluje malo, imam nešto sjemena, možda i probam.....
mozes sejati i rucno pod motiku,tako je moj deda nekad radio u basti i imao odlican sklop:osmeh:
 
Jel se ti bavis zemljoradnjom?Hektar ima 100 ari,jedan red soje na 50 cm ima 100/0,50 ima 20 kilometzara,potreban sklop za wendy je 450.ooo biljaka na hektarTo kad podelis 20.000/450.000 dobijemo razmak od 4,4 cm izmedju zrna :ppozdrav:

Problem je sto kod kolege tablica ne stima pa zato pitam a i kilazu i broj biljaka pitam npr kad kazu za zito broj zrna po m2 a mi svi u kilama racunamo
 
Posejao sam soju pre ovih kisa sad hladno do mojega oce li istruliti soja?Kolega mi kaze on je jedne godine ovako rano posejao kao ja i onda kisa i hladno kaze preko 50% mu je bila istrulila u zemlji.
 
Pošto do sada nisam sejao soju značilo bi mi da mi neko kaže ako zna, sa koliko rupa i koji fi rupa treba da bude na ploči za mehaničku imt sejalicu?
 
Nece joj nista biti, osim bas ako njiva nepliva. Ovo sto je palo kise nije nista strasno, a T zemljista je sasvim ok za klijanje i nicanje.
 
Не плива сигурно није пало 200лит ово што је пало један дан мало сунца и сутра може радити а Т ће ићи горе све јој иде на руку бити ће ок.
 
Nece joj nista biti, osim bas ako njiva nepliva. Ovo sto je palo kise nije nista strasno, a T zemljista je sasvim ok za klijanje i nicanje.
Ja merio T danas. Na 10 cm 12 stepeni, na 4 cm 14 stepeni. Sve je to odlično...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Мислим да ће нај боље ницање(уједначено) имати они који ће сејати тамо крајем следеће Недеље...кад мало упије па угреје па га туриш у влажни у топлу земљу:haha:јер већина нас воли мокро и топло бар се надам:haha:да је тако....Ја волем!
 
Ok, ko ima da poseje 50-ak jutara a sta ce oni koji seju 200, 300, 400... Kad bi ti zavrsili, u junu ?
 
I sta fali zavrsiti pocetkom Juna?
Ja sam prosle godine zadnju parcelu posejao 22 Maja , definitivno bolje je prosla nego te posejane 2x Aprila.
A znam ljude koji su posejali i pocetkom Juna.
 
Nefali joj nista ako se sklope kockice. Visegodisnji prosek kaze da je april mesec taj koji odgovara za setvu.
 
Nazad
Vrh