Soja 2019

Raste :)
610f8e8e6d960192dbe81ff7ec9c91a5.jpg


https://kombajniranje-claas.business.site/
 
Jučer sjetva soje oltovom gamom 18, namjestio na 130kg tako je i posijala, preporuka je 110kg,pa ću vidjeti kako će to izgledati kad nikne, da znam hoću s njom sijati ili pneumatskom....ima nešto loma, pa sam zbog toga povećao sjetvenu normu, a zrno je dosta krupno







 
Gledam ove klipove (ne samo iz prethodnog posta već i inače), i nije mi jasno. :osmeh: Da li imate nekog pored sebe u kabini ko snima, ili sam vozač snima? Ako je vozač i snimatelj onda svaka čast! Meni je dovoljno da pogledam nazad i već mrdnem sa pravca, a ne još i da držim telefon i snimam...
 
@Dukej
Okrenes samo telefon nazad ,gledas i dalje napred :)).
Leptira i kod mene u soji ,mada iskreno pored u kukuruzu sam ih video jos vise ...a opet manje nego na ovoj slici gore.
 
2b4gp5.jpg

bio sam da obidjem soje zbog tih leptira, ima svega, i ovoga ,
jel to neka bolest plamenjaca neka?:sta:
 
Bolest,lici na septoriu,rdju ?,nemam iskustva sa sojom.
Kod mene ovako nesto,ponegde,prilicno sam siguran da je ostecenje od hemije,pored gomile hemije koje sam koristio ,zadnji tretman je bio 2l/ha corum-a u 6-oj trolisci ...gornji listovi su ok ,ovo je na sredini biljke.
santander atm near me
 
12 Juna primecena invazija leptira, dok dan ranije nije ih bilo.
Sad sam dosao iz obilaska i stanje je uzasno.
Pred vece moram obilaziti vise parcela i sutra krenuti u akciju prskanja.
Koji naj jeftiniji insekticid prepurucujete jer svakako moram 2 put prskati.
Trenutno ima jos i leptira i poleglih jaja a i gusenica.
Sorta Wendy. Ako ustanovim da je iskljucivo ova sorta napadnuta vise necu je sejati.
Ovo mi se prvi put desava a dosad osim prosle godine na 3 kj vise nisam nikad imao Wendy.
b95f3251fdd01e03c5349554fd7fe6af.jpg


f3c70e6209193f5c5fcfbdae13896ac2.jpg


ba02f692dd3247eeb5d5d5e0201d2135.jpg


4cb11a371377839d1d0a7c746578771f.jpg


09eb254a05bd2dcd61b99758bdbb2408.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene je na par mesta zezala voda ali je sada krenula.Bolesti ih te gamadi hvala bogu nema. Hemija nije uspela da sprzi kupinu ali je ostala veoma mala,to cu ovih dana iskasapiti spartacem i to je to od mene,pa kako joj bog da nadalje.

64312806_307505883462186_8840236391133609984_n.jpg
 
Sad sam sa spartanja stigao.U Vendi more leptira,a odmah pored u istoj njivi na Trjumfu nema.Definitivno im je Vendi nesto privlacna.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Uuu jbt , pa to je alarmantno sa tim leptirima i gusjenicama . Jel moguće da ih toliko ima kao na slici što je stavio Paraćinac . Biće ozbiljnih problema . Stvarno posta poljoprivreda težak i stresan posao , jebeš rudare. Ovakve stvari su pokazatelj nekima koji kažu da netreba država da daje posticaje u poljoprivredi.
 
Pih,kolko je tek dobila hemije pre toga :haha:..skoro sve doze 50-100 posto iznad preporucene xd,u temi hemija soja cu citirati moj post i dodati jos ovaj corum ,ako nekom zatreba da zna dokle je donekle bezbedno ici.Zbog jeb.. samoniklog suncokreta i mog neiskustva sa sojom i njenom hemijom,koji korovi se lako sredjuju ,koji ne ,izasla me hemija na toj jednoj parceli zbog suncokreta oko 14-15 hiljada po hektaru.Sledece godine nece ovako biti ,jeb.. suncokretu sve u sesnaest.Ali sama soja izdrzava,ponegde ima tih ostecenja na listovima,inace ostatak nema nikakvih naznaka ostecenja od hemije,kroz najkasnije nedelju dana cu ici sa nekim ,kako ovde preporucuju,aminokiselinama da joj malo pomognem,ne mogu stici pre toga,mozda,videcu.Mene vise sad brinu leptiri kojih ima puno,ove slike sto je postavio clan Peet je da se najezis,morace i neki insekticid ici....Sorta je inace Sava.
 
Mene vise sad brinu leptiri kojih ima puno,ove slike sto je postavio clan Peet je da se najezis,morace i neki insekticid ici....Sorta je inace Sava.

Nije to nista strasno ako se tretiraju gusenice na toj soji kasnije nece ni da se primeti da je bilo ostecenja na listovima. Kod mene je bilo strasno 2016 god. http://poljoinfo.com/showthread.php...pravi-u-soji&p=1157741&viewfull=1#post1157741

Kod nas su se leptiri pojavili otprilike pre nedelju dana i danas sam vec nasao izlegle gusenice, ali jos ne treba da se prska jer jos uvek ima jaja koja se nisu izlegla. 2016 je bio napad samo iskljucivo na Wendy a ove godine pored te sorte imam gusenice i na Palladoru i na Trijumfu.
 
цици јел се сећаш приноса са тих парцела што су попасле гусенице
 
I kod nad je bila najezda tih gusenuca 2016, a što je najzanimljivije bilo ih je samo na Wendiju, na jednoj parceli je bio Rubin, Wendi i Belga, samo su Wendi dirale, na ostale dve sorte ni jednu nisam primetio, tretirali smo sa Lambadom i Perfektionom, padale su odma iza prskalice ali sam se i ja otrovao od te kombinacije
Slika od pre neki dan dok sam prakao sirak u soji
Razlike u prinosu nije bilo jer je napad bio u oazama i brzo se dejatvovalo
142ea077a0f8ed635ca5996038fee87f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh