Soja 2019

Дукеј дај слику маркира како си наместио да иде по средини....дали си на машини цео носач маркира померао или нешто буџио?
 
Napravljeno je kao kod original Nodeta, iz glavne grede se izvlači manja greda na kojoj je markir. To je uradio još prošli gazda sejalice, verovatno zato što su nosači markira na glavnoj gredi bili malo slabi za veće dužine markira kad se seje na sredinu. Ti nosači markira na glavnoj gredi su ostali (nisu odsečeni) i markiri mogu uvek mogu da se vrate na njih ukoliko bi se oni npr. malo pojačali. Meni je ovo prepravljeno rešenje ok pa ga i ja koristim, jedino što traži malo vremena da se te pomoćne grede izvuku kad se dođe na njivu, ili uvuku kad se ide u transport javnim putem (po leniji ih ne uvlačim nazad u glavnu gredu).

Sejalica je Agria i stojala je kod prethodnog gazde na salašu, i lopovi su ukrali dve krajnje baterije. Onda je gazda kupio dve nove baterije, ali ne Agria već Metalorad Odžaci koji je po mom mišljenju verna kopija OLT-a. Zašto nije kupio originalne baterije već ove druge - nemam pojma, možda zbog manje cene. Kad sam kupio sejalicu morao sam da skratim gornje šipke na paralelogramu od Metalorad baterija kako bih ih izravnao da sve baterije stoje isto (vidi se na trećoj slici kako su stojale kad sam je kupio). U vreme kad sam kupovao sejalicu pojma nisam imao o njima pa mi onda nije smetalo što su različite baterije, ali sad mi to već sve više smeta jer volim da je sve uniformno i fabrički rešeno. Sa setvom nema problema, sve baterije su remontovane i seju odlično, ali opet kad je vidim takvu raspar ::jako_besan:: ... Čak je skoro isto i podešavanje brisača i dubine, ali ipak moram da posebno proveram dubinu i brisače od jedne i druge fele baterija. Sad šta je tu je, love za drugu nemam, a nemam nameru da ovu poklanjam za tepsiju ribe pošto je u normalnoj ceni ovakvu raspar niko ne bi kupio...





p.s. Ako neko zna da neko ima da proda dve polovne (nove su mi preskupe) Agria baterije stari tip neka mi javi...



 
Poslednja izmena:
Upravo slikano... Valjevka, mislim da je 4. Posejana...
ad942c863ad322edf388e2585fb3c20e.jpg
bcc5082880ba8e7b674a726fe9a43eff.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da li se suncokre oporavlja kad mu zečevi ili srne odfikare prva dva lista što izađu? Mislim nekom mojom logikom nemoguće je al mi nisu jasni ovakvi primerci.
8ed11bc146d308dc7585dad8d254a8df.jpg
982e933f60ce255914077754ade89b92.jpg
9546b2020572ad9b7196a423044de015.jpg
e376373038f03bf5a3e32ff0e4442059.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Uh pogrešio sam temu.ako može neko da prebaci post bio bihmu zahvalan

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Hoće li pšenica ostati za žetvu ili ćeš je spaliti ? Kolko štete misliš da ćeš napraviti pšenici ako ostavljaš , šta isliš kolko će biti manje prinosa zbog gaženja ? Mislio sam nešt slično probati . Dva puta sam miješao soju u drugu prihranu pšenice sa djubrivom u rasipač . Jedne godine je bilo kiša poslije pa je nikla i nešto je bilo a drug nije ni nikla .
 
Naravno da psenica kao osnovni usev ostaje posle skidanja psenice trebalo bi soja da budw drugi usev. Barem je tako zamisljeno.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Mora plića setva jer je loša energija kod većine sorti.Moja Beluga ima energiju od 69% a sejano je na 4-5 cm dubine.
 
Овде што је посејана рано добри су склопови него је свака бледуњава и жута,да ли због хладног времена или је од земљишне хемије не знам.
 
Ja presevam 8kj galeba.Katastrofa nicanje.Sa puta lepo redovi lice ali tu nema sklopa 40-50%.Ja je cekati vise necu.Sejana je 1. aprila.Sutra spremac i tamburaj.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Па кад журите са сетвом закуцали сте је у дубину као у влагу оно се мало окишало захладело и јадна пати а клијавост и енергила лоша....Данас полако крећем са сетвом влаге има топлоте има дубина сетве 4-5цм...Моја процена да ће нићи за 5-7дана.Соје које сам услужно сејао 1-2 Априла су никле пре неки дан...(20 дана ницања :
 
Na istoj parceli Rubin tera prvi trolistak a Apolo kilavi. Sacekacu jos koji dan i videti dali ce se stanje popraviti. Kakva su vam iskustva sa Sojom koja ima losu energiju u nicanju, imali tu prinosa.
 
Uslovi za setvu su odlicni. Vlage dovoljno za nicanje, pa morali smo krenuti sa setvom iako retko kad smo poceli tako rano.
Posejali smo oko 20 kj Wendy nesto na 4.8 cm i nesto na 4.4 cm u redu i 50 cm medjuredno, dubina kao i uvek 7-8 cm.
Sutra u planu jos nekih 10 kj pa pauza do daljnjeg.
Prskanje Senkorom bice problematicno zbog usranog vetra, koji ce duvati ko lud cele nedelje.
2e1094689236bac957aaa56f62e94a5e.jpg

149d69897b703d6682d99e2b27a5f8d5.jpg

74cbd4c137331fb360251f6d50cce7f9.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh