Soja 2019

Код мене раније сетве завршавају своје налиле су и сазревају полако.Каснија сетва налива горње спратове у задњих Месец дана добила је 50-60л кише....Тако да што се мог атара тиче каснија сетва води као и задњих година.
 
Evo jedna pevaljka iz Jermenovačkog atara, nv zakup, probilo ambrozije i štira.
Ima potencijsla,ima još i cvetova ali treba tu vide da se lepo popuni.
Setva 25.5
e277048e710e2ccffd0b08d66add8476.jpg
e65af63bbb884149be8fc83450023cdd.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma vjerujem da hoce, samo se malo zezam kad vidim kod Srbijanaca vec zrele.
Inace posle drugog prskanja je bila dobila po glavi da sam mislio da nema nista od nje, kasnije se trgla, bice nesto
 
Voli nisku zemlju , težu sa dosta gline i kišu u avgustu i to je sva mudrost . Nego pitanje , kakva u su zapažanja o više godina zaredom soja na soju u zemlji gdje bude dobra ? Imam na više mjesta takve zemlje koja baš odgovara soji , jedino nekad nemože baš rano da se sije . Nešto kao rit . Naravno bez dodavanja djubriva , tako radim i onda mi je dosta bolja računica sa sojom nego sa kukuruzom . Jel neko sije više godina ili je pratio da se sije više godina bez djubrenja , tamo gdje je reon dobar za nju , dali pada prinos ?
 
Imam parcele gde je i vise od 10 god u monokulturi soja s tim da se ipak djubri bar svake 3 godine sa 75-100 kg Mapa po kj.
Vidim da funkcionise za sad. Svakako da prinos varira od godine do godine i vremenskih uslova.

- - - - - - - - - -

Ranija stva plus ranija grupa ce izgleda biti dobitak
Kao sto sam rekao za sada je donekle tako ali jos nije sve gotovo.
 
Jel neko sije više godina ili je pratio da se sije više godina bez djubrenja , tamo gdje je reon dobar za nju , dali pada prinos ?

Ne pada prinos. Imam neke parcele gde je zadnji put bio kukuruz 2012 godine a od tada je soja. Te parcele nisu djubrene od 2013 - 2018, baceno je djubrivo u jesene 2018 i sledece godine planiram ponovo da posejem kukuruz i naravno da bacim vestacko.
 
Definitivno postoje zemlje koje su za soju . Osim riječnog nanosa koji je za sve , to je definitivno teška ritska crnica ,kako je ko zove , teška glinasta zemlja koja puca na suši . Može i da krene kilavo , da je davi vlaga , kako god , na kraju se ispegla i bude odlična .
 
Nazad
Vrh