Soja 2019

То мења ствар што се тиче тих тепиха,овде си могао да се играш по мени кад угреје до треће тролиске ће бити гадије осим ако ти није њива чиста из раније....
 
Kako stvari stoje, kod nas ce se mnogo parcela posejati tek sledeceg meseca.
Nikad u zadnjih 25 godina nije bilo toliko neposejane soje.
Zadnjih 3 nedelja ne moze se spojiti 2 dana setve.
 
Moja je tek sada formirala redove vidljive okom tj tek izbija, a stajala je u zemlji mesec dana jer nema tople zemlje i sunca.
 
Komšo,baš sam razmišljao o tome.Valjda je takva zemlja,na slikama izgleda kora ali nije baš tako loše.U svakom slučaju sačekaću još i najverovatnije ošpartati.Inače ovo mi je dedovina i njiva je baš čista a ovih dana ću slikati i jednu koju sam kupio pre jedno tri godine,tamo nije ovako a isto je soja posejana.Inače ove godine uspelo mi je dubinsko prskanje i na soji i na kukuruzima.
 
Dal spartati il postavljati mreze,
25qy9ts.jpg
 
Kako stvari stoje, kod nas ce se mnogo parcela posejati tek sledeceg meseca.
Nikad u zadnjih 25 godina nije bilo toliko neposejane soje.
Zadnjih 3 nedelja ne moze se spojiti 2 dana setve.

25. aprila sam poceo setvu soje i od tada je bilo SAMO 9 dana kada se moglo sejati. U tih 9 dana ubrajam i taj dan kada sam morao da dodjem kuci posle par posejanih KJ jer se toliko zalepila sejalica sa blatom.
 
Јел си на половини или при крају са сетвом? Ове године сам најкасније посејао од када се бавим овим послом ,имам нешто и априлске сетве па ће видимо
 
Kom[o, kanda je deda ynao kakav ;e biti unuk pe je re[io ya \ivota da o;isti njivu da se ti nr mu;i[.

- - - - - - - - - -

Kom[o, kanda je deda ynao kakav ;e biti unuk pe je re[io ya \ivota da o;isti njivu da se ti nr mu;i[.
Komšo, kanda je deda znao kakav će biti unuk pa rešio za života da očisti i sredi njivu da se ti ne mučiš sada.
 
Kod mene zečevi prave šou.Pojeli svo lišće i dikotiledone,ostale samo iglice da vire iz zemlje a tu nema više regeneracije.
 
Kod mene ove godine ludnica sa sojom...

Trećina površina je već za drugi split a još nije uradjen ni prvi jer ne može da se udje u njive već danima, druga trećina je u fazi nicanja, a treća trećina stoji u dzaku jer još nije ni posejana...
 
Kod mene haos oko soje. Prvi put posejao 10.04. Maximus i do maja čekao kišu. 08.05. sam konstatovao da ću imati jako redak sklop ima mnogo pokvarenih semena odlučio sam da presejem. 11.05.sam presejavao malo gušće nego prvi put na 2,7cm/70cm
17.05. počeo da niče ko lud ono što je prvi put bio posejen. Ja njega opalio totalom. A posle kad počeo drugo posejan da niče napali su golubovi i ne mogu ništa jenostavno pojedu ima ih milion
bcd8b8f53cdbc6881beb74cc89143fa1.jpg
 
Nazad
Vrh