Soja 2019

Kod nas u ataru trenutno stanje je da gusenice i leptiri ne biraju, ima ih svuda. Danas sam video dosta lepu najezdu na apolu.
Do sada smo oprskali nekih 20 jutara, a sutra je u planu još 70...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
На кеких 13 јутара се излегао и почиње да грицка пратим га од Петка тада сам га видео да лети по њиви и ево излегао се данас третман....Ово је да човек попизди један трактор и заварити прскалицу за њега само да прска соју....
 
zffXdke.jpg

94Gqe1i.jpg

IUBRCIj.jpg

7qMSIYB.jpg

3JeVoVD.jpg

Beluga na jednoj parceli.Kletox lepo odradio posao,nema leptira i gusenica što mi je posebno drago.Sledi još jedno špartanje kad se steknu uslovi(prosuši)i čekamo jesen.
 
Najbitnija agrotehnika nije izostala i eto rezultata. Kod nas jos ima soja i na 50 koje nisu sastavile redove, a kamoli na 70.
 
Hmmm nije sve ni do Bogotehnike, ima i kod nas dosta soja malih, zutih... cini mi se da ove godine dolazi do izrazaja da nema gazde bez duboke brazde.
Ko je jesenas po suvom plitko orao i stedeo masine tu je osetno manji usev.

- - - - - - - - - -

Maticu zato ga i vodim da se izgubi, al me nece. :osmeh:
 
Paore izgleda da je ove godine sve do semena.Nisam slikao ogled Z.P soje.Selena i Lidija još i Bože pomozi ali zato Laura nije ni za ku.ac.
 
A ako se secas onih slika ardala e pa na onoj goroj ardali sto je bila mala retka i nikakva tu je Laura presisala Belgu koja je na cistijoj njivi i sa malo manje hemije tucena.
 
Ima i do semena, naravno, ima i do kondicije zemljista. Sve ce ove godine uticati na prinos, koji po mom misljenju nece biti vecibod 1500 kg/kj.
 
Ми смо узели неку земљу у аренду јесенас, ђубрена стајњаком годинама, корови излазе у етапама, страшно за видети, рађено дубински...више не знамо чиме да их прскамо...ал је зато и соја ту фантастична...
 
Nazad
Vrh