Soja 2019

Ja prskam sa 1deci Fastaca i bude odlicno.
 
Kod nas u ataru nisam primetio neke velike stete od gusenica...
Rubin na slici...
4280338bb210e4aba78055cbbcec9166.jpg


Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Trojke IDK. Pritisak 1,8 bara. Brzina 13 km/h...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
10 dana od sjetve, redovi se vide, al kad ih pogledam s boka, djeluje mi rijetko...... A otišlo 130kg na hektar......travu pri nicanju je uništio herbicid, unešen poslije sjetve .....





map nearest gas station

Sad neznam jel bolje da posijem pneumatskom na 70 prvo i onda usijem redove na 35cm......?
 
Poslednja izmena:
mozda nisi isao iza kanala prema silbasu itekako ima gusenice u poodmakloj fazi pola listova narocito donji spratovi su nestali u paucini a ima i na henerici mada malo kasne jos se nisu sve ispiljile[ima puno polozenih jajasca] tamo ce tek biti prskanja govorim o sorti wendi sa ostalim sortama zasad nemam problem
Kod nas u ataru nisam primetio neke velike stete od gusenica...
Rubin na slici...
4280338bb210e4aba78055cbbcec9166.jpg


Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Ja po savetu jednog, trenutno neaktivnog, clana sam spustio kolicinu vode na 100 l / ha. Videcemo kako ce ispasti.
 
Hteo sam da sad prskam gusenice u soji sa Savanurom, a predveče sirak u toj istoj parceli (sirak flekujem pa zato ne mogu da izmešam zajedno). Kažu mi u poljoapoteci da ostavim bar jedan dan razlike zbog gasne faze iz insekticida, da ne bi meni škodilo udisanje tih gasova. Šta kažu forumaši na to, nikad nisam radio sa insekticidima pa nemam blage veze o tome ništa?
 
Hteo sam da sad prskam gusenice u soji sa Savanurom, a predveče sirak u toj istoj parceli (sirak flekujem pa zato ne mogu da izmešam zajedno). Kažu mi u poljoapoteci da ostavim bar jedan dan razlike zbog gasne faze iz insekticida, da ne bi meni škodilo udisanje tih gasova. Šta kažu forumaši na to, nikad nisam radio sa insekticidima pa nemam blage veze o tome ništa?
Ja sam uradio jedan dan insekticid,a drugi prihranu mada drugar povrtar koji se mnogo vise bakce sa insektima mi kaze da on ujutro oprska insekticid,a uvece prihranu ili herbicid.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Hteo sam da sad prskam gusenice u soji sa Savanurom, a predveče sirak u toj istoj parceli (sirak flekujem pa zato ne mogu da izmešam zajedno). Kažu mi u poljoapoteci da ostavim bar jedan dan razlike zbog gasne faze iz insekticida, da ne bi meni škodilo udisanje tih gasova. Šta kažu forumaši na to, nikad nisam radio sa insekticidima pa nemam blage veze o tome ništa?
Bolje prvo sirak, pa onda gusenice. Nemoj se igrati sa insekticidom.
 
Sto kaze kolega, nemoj se igrati, prskaj 2 puta. Mi smo neke parcele prskali zajendo nurell d + kletox i soja je dobila ožegotine, a, gornji listovi skroz pozuteli. Ona što je veća manje je fasovala, ova manja soja je dobro pozutila, preko gde sam, duplirao bojim se da se možda i ne osuši. Posto vidim i široka trava je isto pozutila kao i soja.
a2a85115b0718e348c792e06a86f9917.jpg
94205fd89387ec38cf006704a8d729d9.jpg
1bab3934e2a35fb1798c367c957ca79f.jpg
 
Hteo sam da sad prskam gusenice u soji sa Savanurom, a predveče sirak u toj istoj parceli (sirak flekujem pa zato ne mogu da izmešam zajedno). Kažu mi u poljoapoteci da ostavim bar jedan dan razlike zbog gasne faze iz insekticida, da ne bi meni škodilo udisanje tih gasova. Šta kažu forumaši na to, nikad nisam radio sa insekticidima pa nemam blage veze o tome ništa?

Nosi masku prilikom prskanja i slobodno mozes pomesati insekticid i herbicid protiv sirka. Ucinak je neizbezan ukoliko radis u preporucenim dozama. Ja sam na vise parcela miksovao i dobro je.
E sad, druga stvar je sto kako izgleda imamo slicnu situaciju gde se samo flekuje protiv sirka pa nam se ne baca novac prskati celu povrsinu.

@druskan
I sad mislis da je od insekricida to zutilo? Odnosno zato sto si pomesao?
Razmisli bolje sta si prskao pre toga.
 
Prvi put ove godine sejem Wendy i exta izgleda,ali napale gusenice strasno.u polj.apoteci mi nude nurel d i despot.koji je od ovih preparata bolji i u koje doba dana je najbolje prskati?hvala:ppozdrav:
 
@druskan
I sad mislis da je od insekricida to zutilo? Odnosno zato sto si pomesao?
Razmisli bolje sta si prskao pre toga.

Reakcija od mešanja, nema sta drugo. Ne može biti od prethodne hemije jer posle svakog prskanja, prskalicu isperem, kao i dizne čistom vodom. A i siguran sam da je do toga, jer prvo sam započeo prskati parcelu od 10k.j. i prvi deo sam isao samo sa Nurell D, otprilike 3k.j. i tu nema nikakvih ožegotine, tj zutila, dok deo gde sam dodao kletodin(Fargo) soja je dobila žute ožegotine kao na slici. Sad me ti ubedi da nije do mešanja.
Razmišljam da li može biti i do vode to cu malo kasnije proveriti, jer sam tu parcelu prskao vodom iz vodovoda koja koja ima hlora, dok sam za drugu parcelu koristio vodu iz bunara.
 
Ja znam da na nekoliko mesta gde je bilo potrebno mesati mesao sam, kako ne bi isao ponovo i sve je u najboljem redu. Gamad crkla a sirak polako gubi borbu sa zivotom.
Radio sam sa 1/kj Floyd + 0.7 l/kj Despota.
 
Drustvo,isao sam sa litrom despota po lancu,nece biti neki problem ako je standard 0,7.Vidim Pera kaze da je isao sa tom dozom zato pitam.
 
Nazad
Vrh