Soja 2019

E sad je na ispitu i malo sam ih zagledao ali neću ništa komentarisati, će vidimo.
 
Sad je sve na ispitu. Veoma kriticna situacija jer je krenula u nalivanje mauna, a susa ogromna. Gde je iole losije zemljiste vec je izgorela.
6qxw2c.jpg
[/IMG]
 
Juce u obilasku naisao sam na jednu parcelu koja mora se prskati i po 3 put. Ima veceg napada nego 1 i 2 put. Ne znam sta ce traktor soji uciniti, visoka je 1.10-1.20.
 
Ne strahujem da nece se podici, nego polomice traktor dosta toga jer je mnogo nizak u odnosu na visinu soje.
Drugo, kad pesacis izmedju redova skoro da jedva mozes jer je sva zapetljana. To ce tocak sve da zgazi, ali jbg ne preostaje mi nista drugo.

d55440101f87c4311df70393644bbf1a.jpg


68dcb38e24bd48c3a7cfc368e40738df.jpg
 
To ti je sad matematika koliko ce smanjiti prinos gusenice ako ne prskas a koliko ces smanjiti prinos ono sto zezne traktor. Ja mislim da je ipak isplativije da se prska.
 
Meni su radili sa samohodnom prskalicom sa visokim klirensom, prskanje kosta 25-30 eur/ha sa njihovom vodom.Zahvat 24m.Pisem zbog cene i kalkulacije.
 
Ja sam prskao pre neki dan, soja 1,2 m, nema ostecenja.
15 m krila, a brzina preko 12 km. Malo se samo primeti da se okrene gornje lisce, ali posle sat dva to se u potpunosti izgubi.
el7epu.jpg
[/IMG]
 
Pero imaš sad one naše lokvance prskaju dronom od 10 eura po kj pa do 35 zavisi šta.Možda najpametnije rešenje,e da za selo Lokve se ne plaća put,
 
Ne znam da li sa tim dronom moze prskati samo u flekama ili celokupna povrsina.
Probacu sutra traktorom jedan krug pa da vidim sta se desava. Inace parcela je pored Niketa la Mizloace, tamo sam prvi put uocio napad i prskana je 2 puta.
 
Ja sam primijetio da te gusjenice kupe laste samo tako , a čini mi se i vrapci. Jbg , nećete sela tipa salaša , pa komasacija , pa nema nigdje živice , šume o kućama da negovorim , sve dodje na naplatu .
 
Nazad
Vrh