Soja 2019

Ja jutros obisao moje soje,postavio sam slike pre nekih nedelju dana gde sam nasao par mesta sa ostecenjima od gusenica,ali sad kad sam isao da obidjem nisam mogao naci ta mesta,leptira takodje nema.Mislim da su ovi pljuskovi odradili posao,ili sta drugo je moglo da se desi pa da gusenice nestanu ?.
 
Komšija i Maton
bd8626a0639fecb8e29d3f237ed84d89.jpg
953175d233b83a4e723d66076a479c3d.jpg
a7677030793a54565112616e35acf634.jpg
 
Komšija kao da je rođak sa mojim komšijom mada ima razlike u tome što je moja soja dobila Laudis kao prihranu preko lista. :haha:
 
Evo mog Rubina,nisam nasao gusenice ima po koji leptir a po listovima je nesto grickalo. Gledeo ispod lisca nema larvi.Sta ciniti dalje,prskati ili cekati
htwisk.jpg
5trorl.jpg
zsrakx.jpg
 
Zet mi upravo javio kod njega gore na bregu gusenice u soji sorta Sava,ide sutra da prska.I to kaze da ih ima u dolinama gde je stojala voda
 
Ja jutros obisao moje soje,postavio sam slike pre nekih nedelju dana gde sam nasao par mesta sa ostecenjima od gusenica,ali sad kad sam isao da obidjem nisam mogao naci ta mesta,leptira takodje nema.Mislim da su ovi pljuskovi odradili posao,ili sta drugo je moglo da se desi pa da gusenice nestanu ?.
Možda ćeš ih videti za koji dan a možda i ne.
 
Ако приметиш мале тачкице као паучина беле боје ту су прскају се гусенице пратиш и чекаш да се излегну чим се излегну почињу да једу и тад дејствујеш.
 
Danas konacno zavrsena setva. Posejano poslednjih 12 jutara. Sorta Merkur. A bilo je zanimacija.
7f953faf4031a7879de338318a64f9c4.jpg
fd7a2e96b85734caa68cd9169f339e20.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока


Ne znam zasto je slika naopako. U telefonu nije.
 
Jel to direktna sjetva ili orano ?
Nego nešto razmišljam bez veze , pa mi nikako neide u glavu da je moguće ?? : dakle : u mom kraju ljudi trose u prosjeku oko 100kg sjemena soje po hektaru , prosječan prinos vise godina u kraju je pretpostavljam oko 2800kg po ha , neka je i 3tone . Po tome ispada da jedno zrno daje samo 30 zrna tj oko desetak mahuna po biljci ?? Jel griješim u nečemu , kako tako malo ?
 
To je bilo podriveno i poravnato proletos. Spremno za setvu. Posle kisa je plivala skoro cela i nije imalo gde da se ispusti voda. Kako se susila tako se presusivala i bila tvrda kao beton. Cekli smo kisu da otpusti da bi mogli sejati.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
FrLX5XN.jpg

RKSwckw.jpg

YDPMpG7.jpg

3hORsoG.jpg

Danas špartao Belugu i što bi pokojna Rahela Fefari rekla:"Umalo me nije strefio šlag"!Gusenice na nekoliko ogumaka lepo unakazile soju.Išao sam večeras i leđnim špricem poprskao ta žarišta a ubacio Bifenikus u dozi od 0.1l/k.j pa ću pratiti narednih dana i dejstvovati prskalicom ako bude potrebe.Tačno je Dukej rekao da idu na lepe i velike soje.
 
Рубин има листова оваквих али ништа алармантно
Photo0900.jpg

Photo0901.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh