Soja 2019

Cici gde ti je levi točak za dubinu na srednjoj bateriji?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
I kod mene na jednoj njivi uz selo golubovi proredili 40 %,dočekuju kada izbija iz zemlje i koja malo živne nju preskoče ,tako da ujednačeno fali:zli:
 
Važi i za kumrije:osmeh:
Ja sam prvo kačio 10, utepanih golubova na kanap da vise,ne vredi,pojedoše.Čuo da im smeta odsjaj od video trake,razvlačio po njivi krokodil dandi 1 deo i krvavi sport sa Van Damom,nadajući se da će ih oterati,ne vredi.Hteo da postavim pucaljku na butan,nisu mi dali jer se njiva graniči sa zatvorom,i na kraju Royal flo ih smirio.:osmeh:
 
Ovo je sa vremenom katastrofa. Treba vec uveliko da se radi prvi split ali bukvalno svaki dan doliva kisa. Soja je u zadovoljavajucem stanju. Bice slika sa prskanja, nadam se za vikend.
 
Ovakvi su dobri , zavežeš konopom za neko drvo , ciglu ili sl .

41X%2B9qLs7bL._SX425_.jpg
 
Da li je netko posijao ranu sortu Merkur 00?
Piše na stranici instituta da se može posijati 550 000biljaka po hektaru..... E sad, imam mogućnost da posijem žitnom olt gama 18 sijačicom na 12,5cm ili olt pneumatskom na 70cm......što bi bilo bolje?

Sijati ću poslije ječma....
 
Cici gde ti je levi točak za dubinu na srednjoj bateriji?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Otpao je na toj parceli gde je slikano, raspao se lezaj. Sada je vec na sejalici sa novim lezajem. Moze se sejati i sa jednim tockom :osmeh:

- - - - - - - - - -

Protiv golubova i raznih ptica:

 
Danas uspeo sam jos oko 10 kj da posejem na par mesta i u razlicite atare.
Na jednoj parceli od 5 kj u KO Jermenovci uspeo sam samo 3 put okolo ici i krenuo jeb.ni pljusak da jedva sam izasao do puta na kraj njive. Inace bio sam iznenadjen koliko se osusila zemlja i bas je dobro islo.
Uz put i jedna slika dok kisa jos nije bila prestala.
7f4710277317bfb8472036d389421052.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Takođe sam juče i danas uspeo nešto više od 10 tak kj da posejem ,jeste prosušilo odgore i nije lepilo za točkove ali je daleko od dobrog.
 
slike.php
[/url][/IMG]

Valjevka setva 17.04. Drugi split pola doze corum, dash i 10 grama simfonija po hektaru. Proslo je 20 dana od prvog prskanja, trebalo je ranije ali sta je tu je. Inace ovako izgleda soja kad se zaboravi da se skinu usmerivaci a ploce sa dva reda...
 
Nazad
Vrh