Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

Konkurisao sam za masine za obradu zemlje i sadnju, sa 20 godina, da je gazdinstvo prvi put upisano 2017. god, maksimalan iznos je 1 500 000 din, ili 75% od vrednosti bez PDV-a
 
Konkurisao sam za masine za obradu zemlje i sadnju, sa 20 godina, da je gazdinstvo prvi put upisano 2017. god, maksimalan iznos je 1 500 000 din, ili 75% od vrednosti bez PDV-a
Ja imam reg.polj.gazdinstvo koje se vodi na mene,aktivan status,pa mislim da jedan deo zemlje prepišem na sina,koji je 1992 godište.,da bi on mogao da konkuriše za ta podsticajna sredstva.Koliko bi minimum zemlje moralo da se vodi na njega,i ako bi se sada registrovao i konkurisao,znači da bi sredstva mogao da očekuje tek u 2021 godini,.ustvari posle dve godine aktivnog statusa?
 
Ja imam reg.polj.gazdinstvo koje se vodi na mene,aktivan status,pa mislim da jedan deo zemlje prepišem na sina,koji je 1992 godište.,da bi on mogao da konkuriše za ta podsticajna sredstva.Koliko bi minimum zemlje moralo da se vodi na njega,i ako bi se sada registrovao i konkurisao,znači da bi sredstva mogao da očekuje tek u 2021 godini,.ustvari posle dve godine aktivnog statusa?

Ne moraš prepisivati zemlju na njega,jedino ako tako hoćeš.On može registrovati gazdinstvo i ako mu daš zemlju u zakup,ali mislim da mora imati u vlasništvu samo 0,5ha.
 
Ako se vode na istoj adresi,ne mora da mu daje zemlju u zakup. Ja sam nosilac gazdinstva,a zemlja se vodi na moju babu i nisu nam bili potrebni nikakvi ugovori zato sto smo na istoj adresi. Minimum za registrovanje gazdinstva je 0.50 Ha.
 
Poslednja izmena:
Ja imam reg.polj.gazdinstvo koje se vodi na mene,aktivan status,pa mislim da jedan deo zemlje prepišem na sina,koji je 1992 godište.,da bi on mogao da konkuriše za ta podsticajna sredstva.Koliko bi minimum zemlje moralo da se vodi na njega,i ako bi se sada registrovao i konkurisao,znači da bi sredstva mogao da očekuje tek u 2021 godini,.ustvari posle dve godine aktivnog statusa?
moj sin nema zemlju na sebe a ima gazdinstvo nemora nista da ima u vlasnistvu
 
Ne moraš prepisivati zemlju na njega,jedino ako tako hoćeš.On može registrovati gazdinstvo i ako mu daš zemlju u zakup,ali mislim da mora imati u vlasništvu samo 0,5ha.
Znači da ne moram da mu prepišem,ali moram da mu dam zemlju u zakup,živimo na istoj adresi,i dali je tih 0,5 ha dovoljno da bi konkurisao za kredit za mlade?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
pa kako moze biti dovoljno 0.5h ako oce neki veci kredit po mome jako tesko ce dobiti nesto sa 0,5h bilo je vec diskusija uvezi kredita covek imo malo zemlje a hoce puno novca ...to nejde krediti se dobijaju srazmerno povrsini zemlje ..njemu se ni ne isplati registrovati o,5h vise kosta put u grad.. za obnovu gazdinstva nego stoce dobiti nekih 2000din za 0,5h
 
Zavisi od banke. Mogu se npr povezati gazdinstva i onda dobija veći kredit. Ako si u nekoj banci klijent od ranije, daju više nego neka banka gde se prvi put pojaviš.
 
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Поштоване колеге,

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
Правилником о условима и начину остваривања права на подстицаје у сточарству за квалитетна приплодна грла, је прописано да
носилац комерцијалног ПГ, може да оствари право на подстицаје за најмање:[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]3) 30 квалитетних приплодних оваца или овнова, а за подручја са отежаним условима рада у пољопривреди за најмање десет квалитетних приплодних оваца или овнова; [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT][/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Када Управа за аграрна плаћања утврђује да ли је неко РПГ у подручју са отежаним условима рада, да ли се при томе посматра пребивалиште носиоца РПГ или насељено место у коме се животиње узгајају?[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
Хвала!
[/FONT]

 
Gleda se prebivaliste nosioca.Imas na Internetu spisak mesta koja potpadaju u podrucja sa otezanim uslovima za rad tzv. marginalna.
 
Od kad su delovi Novog Sada, Sremske Mitrovice i celi Sremski Karlovci marginalna podrucja??
 
Poslednja izmena:
Prosle godine je i opstina Opovo bila na tom spisku. Odradili posao i sada je skinuli.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
http://www.agrosmart.net/agro-politika/veci-podsticaji-krmace-junad-15000-krave.html

Ako je vest tacna uredba je usvojena. Videcemo kad ce da razrese sve sto imaju. Za stoku su nesto resavali mada mnogima duguju. Ali za mehanizaciju je situacija dosta gora. Vrlo je malo ljudi koji su uopste dobili odgovor o uplati da ne govorim. Pocevsi od pisanja forumasa ovde, ljudi na dobroj zemlji pa i ovde kod mene iz okruzenja
 
Obratite paznju na stavku broj 3 i na stavku broj 19. Znaci ako imas umaticenu kravu, za nju dobijes 25.000 din, od toga moras osnovnoj sluzbi platiti 3-3500 din pa i vise za vodjenje maticne evidencije. Znaci ostaje ti 21500 din. I opet uz obavezu da ti dolaze kuci, da prijavljujes teljenje na vreme, da cuvas papire od osemenjavanja, vodis racuna o rokovima... itd,.. a ako imas neumaticenu kravu, dobijes 20.000 din tek tako sto popunis zahtev za isplatu i sam je posaljes. Pa neverovatno.

1) premiju za mleko u iznosu od 7 dinara po litru mleka;
2) osnovne podsticaje za biljnu proizvodnju u iznosu od 4.000 dinara po hektaru;
3) podsticaje za kvalitetne priplodne mlečne krave u iznosu od 25.000 dinara po grlu;
4) podsticaje za kvalitetne priplodne tovne krave i bikove u iznosu od 25.000 dinara po grlu;
5) podsticaje za kvalitetne priplodne ovce i ovnove, koze i jarčeve u iznosu od 7.000 dinara po grlu;
6) podsticaje za kvalitetne priplodne krmače i nerastove u iznosu od 15.000 dinara po grlu;
7) podsticaje za roditeljske kokoške teškog tipa u iznosu od 60 dinara po grlu;
:cool: podsticaje za roditeljske kokoške lakog tipa u iznosu od 100 dinara po grlu;
9) podsticaje za roditeljske ćurke u iznosu od 300 dinara po grlu;
10) podsticaje za kvalitetne priplodne matice ribe šarana u iznosu od 500 dinara po grlu;
11) podsticaje za kvalitetne priplodne matice ribe pastrmke u iznosu od 300 dinara po grlu;
12) podsticaje za tov junadi u iznosu od 15.000 dinara po grlu u tovu;
13) podsticaje za tov jagnjadi u iznosu od 2.000 dinara po grlu u tovu;
14) podsticaje za tov jaradi u iznosu od 2.000 dinara po grlu u tovu;
15) podsticaje za tov svinja u iznosu od 1.000 dinara po grlu u tovu;
16) podsticaje za krave dojilje u iznosu od 30.000 dinara po grlu;
17) podsticaje za košnice pčela u iznosu od 720 dinara po košnici;
1:cool: podsticaje za proizvodnju konzumne ribe u iznosu od 10 dinara po kilogramu proizvedene ribe;
19) podsticaje za krave za uzgoj teladi za tov u iznosu od 20.000 dinara po grlu;
20) regres za troškove skladištenja u javnim skladištima u iznosu od 40% troškova skladištenja.
 
Nazad
Vrh