Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

@mica967
Pa da li ti čuješ sebe,ako država daje po hektaru onda treba da da za svaki hektar u državi.Da li je tvoj hektar različit od nekog drugog.Ovde ne pričamo o nekom drugom modelu isplate subvencija( po kilogramu proizvoda,po kvalitetu i td),pričamo sada o modelu koji je država primenila u ovom trenutku.To što se tiče prijava zemljišta u gazdinstvu je problem zakupca i on bi to trebao da reši sa zakupodavcom.A u pravu je Darko dren,svako može da se zaposli,ni tebi niko ne brani da odeš da radiš kod nekog privatnika,ali to što Ti nećeš ne znači da neko drugi neće i zašto ga ne stavljati u isti položaj s tobom.Da li i on radi tu svoju zemlju kao i Ti.Ja i kažem da subvenciju treba onda da dobiju ljudi na svaki hektar koji obrađuju a ne samo na 20ha,bez obzira što ja ne spadam u tu grupu.Ovolikim subvencijama koje sada imamo naš poljoprivrednik nikako ne može biti konkurentan sa poljoprivrednicima u okruženju koji imaju daleko veće subvencije.
 
Шта се кољете јебеш субвенције јел видите да стварају слику благостања на селу и ови у граду кажу шта оће ови сељаци добијају субвенције и нису задовољни....одкуд баш сад саубвенције и исплате пред овакву шетњу Председника:haha:
 
A sto onda uzmes u arendu a taj vlasnik koristi subvencije? Ko je tu kriv?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ajde kad vec pisemo svasta da pitam jel posteno da poljoprivrednik u vojvodini i poljoprivrednik u recimo zapadnoj Srbiji u nekom bregu (necu da napisem u mom kraju da ne bih bio pristrasan ,mada je i kod mene tako :osmeh:) dobijaju istu subvenciju? Ovaj u vojvodini opici brazdu 600-700 m i zadrema dok izadje na kraj, a ovaj jadnik u bregu mora da se veze za sediste da ne bi pao sa traktora i ceo dan ore 50 ari na jednu stranu jer drugacije ne moze. Kad sidje sa traktora ,2 sata posle toga hoda nakrivljen na stranu dok se ne ispravi. Ne ponizavam niciju muku i rad ,ali mislim da bi ruralni krajevi trebali da imaju vece subvencije barem 40-50 %. Mozda bi se tako nesto mladih i vratilo i zadrzalo u tim krajevima koji su pusti. I molim bez komentara tipa : Pa ko ti je kriv sto zivis tu i slicno. :ppozdrav:
 
E moj čika Lazo... Sad će da ti neko napiše što ne posadiš voće na tim parcelama... ili malinu, kupinu, borovnicu. A neko baš to što si napisao "ko ti je kriv što živiš tu", a zaboravio je da je njegov pra pradeda (nekima i deda, što je i normalno, da se razumemo, nemam ništa protiv migracija stanovništva... svako neka ide tamo gde misli da će mu biti bolje, što je i u prirodi čoveka kroz čitavu istoriju čovečanstva) iz još gorih i većih brda došao u nepreglednu i plodnu ravnicu.

Elem, iz prethodnih nekoliko desetina postova vidi se ono što je srž problema - a to smo mi. I kao što je Patrijarh Pavle odgovorio na pitanje kada će u Srbiji biti bolje, kada MI budemo bolji.
Ali dok vlast radi kako radi, mi ćemo se prepucavati ko treba a ko ne treba da dobije, ko je zaposlen a ko nije, ko koliko radi i ko je odakle, dok se u potpunosti ne zavadimo. I tako dok mi umesto u slozi budemo u zavadi, oni će skidati kajmak.
 
Dobro kazes cika Lazo, gledam na forumu zatvaranje zimske brazde, spremaju se za setvu itd., a kod mene na 1100MNV -11 jutros sneg zaledjen (pokorica)30-40 cm i opet pada... Traktor iz garaze ne bi ni tenk mogao da izvuce. Kada mi koji nismo stigli jesenas da uzoremo, zatvorimo zisku brazdu, posejemo nesto nebitno sta, da nam to dodje do ruke i da nesto zaradimo. Jos ako znamo da jos u septembru pocinju mrazevi i "slana"... A i ovamo se ljudi bave poljoprivrdom.
Mada kakve su nam subvencije glupo je ista reci. 40-50% u odnosu na sta, na 2000.00 ili 1200.00 za gorivo. Nema tu srece ni za ravnicu a tek za nas:sta:

PS. Imam ja i malinu i sto sta jos ali u ovoj zemlji gde god bi obican covek mogao uzeti neki dinar to je sjebano ili ce biti... A i nemamo bas neki izbor, ili malina ili ...
 
Problem su i sitne parcele,sto je verovatno i kod tebe Darko slucaj. Na vecini mesta nije ni moguca komasacija.(im dosta suma..) ,ali sto rece najveci problem smo mi sami. Pa sta ima veze sto neko radi u firmi? Da nece mozda od par hektara da hrani porodicu sa ovim cenama polj. proizvoda i ovim cenama namirnicama za zivot? Evo jutros bio u nabavku. Kapi za bebe protiv grceva 5ml kostaju 1200 din. O ostalom da ne pricamo.



Mada kakve su nam subvencije glupo je ista reci. 40-50% u odnosu na sta, na 2000.00 ili 1200.00 za gorivo. Nema tu srece ni za ravnicu a tek za nas:sta:
Mislio sam kad bi subvencije bile kao u svim normalnim drzavama. O ovoj nasoj crkavici ne vredi pricati.
 
Subvencije treba da dobije svako ko obradjuje neku povrsinu zemlje bilo to 1 ili 100 hektara bez obzira da li ima i dodatno zanimanje ... ako je sposoban neka radi pet poslova ... jedini problem su oni sto daju zemlju u zakup a redovno se registruju i uzimaju subvencije koje im ne pripadaju...
 
Treba razjasniti neke stvari - po meni ako se subvencionise zemlja tj ha onda se subvencionise ha cifra x ha i cao, a za ljude u podrucjima sa otezanim uslovima rada dodatni bonus, ako se subvencionise proizvod onda subvencija x kg i cao, a za ljude u podrucjima sa otezanim uslovima rada dodatni bonus, a ako se subvencionisu ljudi onda subvencija u visini minimalca onima koji placaju pio i onda niko pored poljoprivrede ne bi trazio drugo radno mesto, a oni van poljoprivrede bi se lakse zaposljavali i postizali bi i vecu cenu radnog sata
 
ц ц ц ц сад тек видим какви трнови неким људима боду очи........ооооо комшијааааа, јел ти пуши крава? права досетка, а истинита.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Ne vidim nikakav problem u tome da ljudi zaposleni u firmama koji imaju gazdinstva dobiju subvencije. Imamo kod nas primere onih koji mogu u isto vreme da budu trgovci, poljoprivrednici, preradjivači, hotelijeri, bankari i ko zna šta još sve u isto vreme. U svim navedenim poslovima je ovaj supersposobni privrednik dobio neki vid državne subvencije i nikome to ne smeta. Zašto onda običan čovek ne bi pored posla u firmi mogao da bude i poljoprivrednik sa smešnih četiri hiljade subvencije po hektaru. Svakako će to da vrati državi kroz porez na imovinu i PDV za repromaterijal. Problem je kod onih što pored tih troškova plaćaju još i PIO. Suludo je u slučaju da neko ima dva hektara bude primoravan da plaća skoro 100.000 dinara PIO a subvencija mu je 8.000 din. To se mora menjati ali mislim da ipak neće a ova beda od 4.000 po hektaru nije vredna rasprave o tome da li i ko treba da je dobija.
 
Niko ovde nije pisao ni o kakvim podelama ,niti se "koljemo" zbog ovih "nazovi " subvencije neznam u koju bih kategoriju ovo stavio jer ovo nije ni socialna pomoc i ona je mnogo veca ,forum sluzi da bi razmenjivali misljenja ,moje neko misljenje je da bi subvencije trebale da se daju po raznim kriterijumima naravno ne mislim na ovakve subvencije nego normalne kakve evropa i ima :
-po klasi zemljista
-po terenu (nije isto da li je ravnica ili brdo )
-po razvijenosti tog podrucija
takodje bih predlozio i racionalizaciju po regionima gde bi se sta sadilo i po klimi koja pogoduje tim kulturama
Moje razmisljanje kako je unistena malina npr je to sto su svi krajevi srbije krenuli da sade i mislili da su tu brze pare ,takodje sa pojavom polke i polane koja je mesana i prodavana kao miker i vilamet gde smo izgubili razna trzista kao i reeksport ,bez ljutnje mnogi su krenuli po vojvodini da dizu velike parcele i doslo je do zagusenja sa robom jer nije realno da se u vojvodini gaji malina od tolikih kultura koje sadite jos vam je to falilo da obrnete novac a niste se zamislili da oni u brdu arilje i ta mesta nemaju mogucnosti za druge kulture i da od toga zavise ,takodje mogao bih jos bezbroj razloga da navedem zasto ne bi svugde trebale da budu iste subvencije jer nisu svi u istom polozaju ,takodje vojvodina je uvek od republike preko dobijala kroz razne fondove novac za razvoj koji je takodje nekad guran isto i na kosovo kao sto se i sada radi ,nemam ja nista protiv vas ali centralna srbija je uvek bila zapostavljena kao sto je i sad zbog toga ovaj kraj polako propada i narod se masovno iseljava .
 
... i onda niko pored poljoprivrede ne bi trazio drugo radno mesto, a oni van poljoprivrede bi se lakse zaposljavali i postizali bi i vecu cenu radnog sata


BRAVO !!!

I posle ja kad kažem da sanjate socijalizam drvlje i kamenje na mene...

U ovoj državi, kapitalističkoj, se vlada za račun kapitala i kapitalista !!!

Kapitalu pogoduje što više sirotinje koju će što jeftinije plaćati, jel dopire to do vas, a ???

Dokle više uljuljkivanja u ružičaste snove, a ?

Nego...

Posle izjave ove francuskinje, da se krene u zagovaranje carinske zaštite ovdašnjeg tržišta...

I takooo... Tradicionalne rasprave u ovo doba godine na temi subvencije za tekuću godinu.

Dajte malo, žara, kreativnosti, inovativnosti, inventivnosti, malo sveže originalnosti, a ?!!!

Ova francuska šamarčina ima zveket spoljneg zida sankcija iz druge polovine 90. ko se seća...
 
ta tema dali je neko ratar stocar vocar ili povrtar dali neko zivi u vojvodini gde su vece parcele i jaca mehanizacija,dali sadi plastenike kao na jugu ili malinu kao na zapadu dali se bavi iskljucivo poljoprivredom ili ne,dali placa pio ili ne je potpuno besmislena i namerno nametnuta narodu da se koska medjusobno i nikad ne slozi u nista.dve god su obecavali plavi dizel kao u hrvatskoj ili republici srpskog i na kraju dali milostinju od 20 donara.sad ljudi u gradu kazu pa sta hocete vidis kakve podsticaje daje vlada a nemaju pojma da je plavi dizel nesto drugo...4000 din je takodje milostinja da ne pominjemo koliko je u hrvatskoj i bosni a treba biti konkurentan.svi trebaju dobijati isto po hektaru bezobzira gde zive u srbiji nezavisno ko radi njivu.dobija njiva a ne covek a ti se dogovori kad dogovaras rentu s tim sto ti je dao ko ce da uzme i koliko...e sad ovo sto drzava daje povracaj za mehanizaciju 50ak posto to treba da bude regionalno uredjeno.logicno je da ce najvise traktora da ode u vojvodinu a najvise plastenika na jug ali ako ja zelim traktor a onaj iz vojvodine plastenike treba i to subvencionisati zasto ne
 
Немој да се зачудите да за неко време буде још подстицаја можда чак и јефтинијег горива повећање субвенција....исплата заосталих дажбина Државе, јер очигледно да се гласићи полако прикупљају....По мени треба субвенционисати ђубриво,семе,гориво,садни материјал,хемију,механизацију без живог новца па ко хоће да буде сељак нека буде....овако кад има било каквог живог новца колики год да је сви би да буду сељаци...
 
Nazad
Vrh