Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

Ne traba subvencionisati ništa !

Carinski opteretiti mleko i mlečne proizvode, meso i prerađevine, sirovu i kožu za prerađivački sektor, povrće i kontinentalno voće.

Ako cene ovih roba počnu rasti u trgovinama, spustiti carine ili omogućiti bescarinske kontigente, kako se seljaci ne bi preterano opuštali.

Celu državu proglasiti "NON GMO" i uvesti rigorozne kontrole. Ništa što bi i u tragovima moglo imati gmo, a namenjeno je ishrani stoke ili prehrambenoj industriji ne može se uvesti.

Stranim investitorima zadržati postojeći nivo i način subvencija.

EuRopska šamarčina može biti sjajan povod za inkognito of šor zonu.



* * *

Baš mi je lep spisak želja, a ?
 
Ne traba subvencionisati ništa !

Carinski opteretiti mleko i mlečne proizvode, meso i prerađevine, sirovu i kožu za prerađivački sektor, povrće i kontinentalno voće.

Ako cene ovih roba počnu rasti u trgovinama, spustiti carine ili omogućiti bescarinske kontigente, kako se seljaci ne bi preterano opuštali.

Celu državu proglasiti "NON GMO" i uvesti rigorozne kontrole. Ništa što bi i u tragovima moglo imati gmo, a namenjeno je ishrani stoke ili prehrambenoj industriji ne može se uvesti.

Stranim investitorima zadržati postojeći nivo i način subvencija.

EuRopska šamarčina može biti sjajan povod za inkognito of šor zonu.



* * *

Baš mi je lep spisak želja, a ?
Sve bi to tako ali onda ovi iz bg kako da zarade milione? Oni izvezu nase proizvode pa kupe gmo robu i uvezu a resto sebi u novcanik,tako posluje nasa drzava,nedaju da se proizvodi gmo a sve kupuju gmo i uvoze

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Sve bi to tako ali onda ovi iz bg kako da zarade milione? Oni izvezu nase proizvode pa kupe gmo robu i uvezu a resto sebi u novcanik,tako posluje nasa drzava,nedaju da se proizvodi gmo a sve kupuju gmo i uvoze

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
A to samo u BG firme koje zaradjuju na tvojoj muci?nema ih u NS,ZR,SU.::vadjenje_repe::::lose::::lose::::lose::::lose::::lose::::lose::
 
Bradonja a zašto subvencionisati strane investitore?Zar ne bi bilo pametnije to raditi domaćem ,ali ne tajkune nego raju?

Ne sme se ostati bez stranog kapitala u zemlji ! Mora on imati interesa da bude prisutan ovde.

Carinske mere treba da se odnose isključivo na poljoprivredno-prehrambeni lanac, a strani kapital je garancija da te ne proglase državom otpadnikom, diktaturom, rizikom po mir i bezbednost regiona i slične finte.

A zašto ne raju, zato što je reč o kapitalističkom sistemu, ne o socijalističkom.

Dok je tu strani kapital, inopromet postoji, ako ode ravno je sankcijama 90.

A za uvoznički lobi se ne treba sekirati, naći će oni vrlo brzo čime će i kako trgovati, ne brini se ti za njih... Oni ionako uvoze robu široke potrošnje... Povremeno dobiju po neki kontigent bescarinskog uvoza koječega i svi zadovoljni.



* * *

Malo ako se pogledaju brojevi i statistika, samo da proizvedemo za domaće potrebe, digli smo vrednost proizvodnje po hektaru sa 1.000 dolara, na blizu, pa možda i više, 3. 000. A Gulan i kompanija sanjare o 7.000 samo zadrugama...

Nije to neverovatno u svetlu ove francuske šamarčine.

Treba otvoreno tražiti carinsku zaštitu, to da bude seljački zahtev. Od 2008. smo se liberalizovali, sve sa nadom biće do 2020. pa eto do 2025., a sad kao što vidimo nema od toga ni moj bar do 2030. U idealnim uslovima.

Ogroman novac se može okrenuti i stvoriti bogastvo u nekom ciklusu od 5-8 godina...
 
Poslednja izmena:
Bradonja a zašto subvencionisati strane investitore?Zar ne bi bilo pametnije to raditi domaćem ,ali ne tajkune nego raju?
Sa tobom se slažem ,zašto njima subvencije,a kobojagi strani investitor a Srbija im vraća pare,ja to ne mogu da svatim,kursana mog je on investitor,pa evo gledam samo ovde kobajagi arapi šta su napravili koliko je to ha borovnice,koliko je to para u stubove i mrežu samo,koje su to pare ,a Srbija im vraća subvencije,kao da je njih neko terao da ovde rade,strašno.
 
Obrazci su ostali isti ako se ne varam, ali ima da se skine na sajtu subvencije.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Rekli su da ce od 1 marta biti obrasci i da ne smeju sad da daju iste, jer ne znaju da li ce se obrasci menjati. Tako su bar nama rekli u upravi u Zrenjaninu.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Ja ne znam ko je vise lud? Kod nas od drugog februara obnavljaju registraciju. Ja licno obnovio par dana kasnije. Naravno sa novim obrascima.
 
Ljudi, imam neki problem, ukoliko je zakup istekao ove godine, možda u januaru ili februaru. Ukoliko napravim ugovor sada i antidatiram ga na taj datum, da li imam pravo na subvencije?
 
Danas zvala ljubazna teta ( ih kako me obradovala) iz BG-a, ukratko - papiri ok i sve ok za 2-3 nedelje ocekujte povracaj sredstava. Rasipac Donder u pitanju
 
Nazad
Vrh