Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

Jel se ove gnjide iz uprave samo meni ne javljaju?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Zahtev za osnovne podsticaje predat 22.03. Pare legle danas. Subvencije za tov predate jos lane, nikakvih vesti....
 
Може л' неко да ми објасни нешто што ми је остало мистерија у вези предаје захтева, тј. о попуњавању података?

Елем, уредно ти ја попуним и предам (свој и захтеве пар својих комшија) тај "захтев за остваривање права на основне подстицаје у биљној производњи у _____ години.". Десетак дана касније, моје комшије и ја смо добили позиве из Трезора само са штурим објашњењем да "нешто није у реду" са подацима и да тог-и-тог дана дођемо да извршимо корекцију.

У заказано време смо се нас тројица "нацртали" у Трезору (панчевачком, да напоменем), испред канцеларије... неке на спрату. Када сам дочекао свој ред, цица која тамо ради извади некакву фасциклу са мојим именом, погледа у неке њихове папире и мој недавно предат захтев и каже ми да га нисам правилно попунио.

Она ми је потурила неко папирче са неким подацима, за које сам увидом у захтеве поднете претходних година, утврдио да су истоветно онима из мог захтева из претпрошле, 2017. године. (!?!?!?!?!?!?!?). Нисам имао воље да тражим објашњење зашто баш тај претпрошлогодишњи и како да "правилно" да попуним захтев следеће године, да не морам да долазим двапут...

Просто сам попунио нови захтев на начин који је тражила и предао јој. Питао сам због чега је у захтев за ову годину, у коме пише "Под пуном прекршајном и кривичном одговорношћу изјављујем да су подаци наведени у овом захтеву тачни", треба да унесем нетачне податке и да ли постоји опасност да уколико неки "орган" изврши некакву проверу и утврди неслагање у фактичком и пријављеном стању, ја будем санкционисан (беше негде прича... провере... сателити... замрзавање активног статуса газдинства на неки рок... бла-бла-бла..). Рече ми нема опасности од тога и да ће се промена сетвене структуре (онај чувени Прилог 3) радити од маја.

ОК, ја сам тај Прилог 3 већ попунио и предаћу га у неко доба, али да ме убијеш ако разумем зашто сам ја ишао у Трезор да им попуњавам неки образац подацима које већ имају код себе и који не одговарају фактичком стању за ову годину, да бих касније поново долазио да пријављујем промену сетвене структуре, тј. фактичко стање ствари у овој сезони.

Има ли неко било какво логично објашњење за сво ово беспотребно "планинарење" кога сам имао заједно са својим комшијама?
 
Ak si hteo da predas stvarno stanje ove godine onda si trebao prvo da uradis prilog 3, pa tek po njemu zahtev za ovu godinu.
 
У реду је то што тврдиш - има логике, али каквом то акробатиком њима у Трезору су важећи пријављени подаци из претпрошле, а не прошле године?

Некако више и не тражим објашњење за тај мој конкретни случај ове године, већ шта више треба да се деси, да утврде једна правила и стриктно их примењују их из године у годину, да не да ти формулари које објављују час јесу, час нису потребни. А то је само једна банална ствар...
 
Је л' неко приметио кајрон који иде током емисије "Ово је Србија"? Гласи нешто типа: "Влада Србије отписаће дуг за минерално ђубриво носиоцима пољопривредних газдинстава."

ШКК?

Шта су сад смислили?
 
Ove godine sam prijavio gazdinstvo. Da li imam pravo ove godine na subvencije za mehanizaciju ?

Послато са SM-A920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh