Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

A kakva je to kategorija "krave dojilje" zar ove ostale to nisu?
 
Nema nigde jos uvek ove uredbe. Imam je ja i mogu ti je poslati preko maila kao word dokument. Ako hoces, javi mail i saljem ti je. Uskoro ce se pojaviti i na netu.
Prevelika je za jednu poruku na forumu. Probao sam
 
Našao sam na Agro smart evo.
Tu se vidi kompletno ludilo birokratije, naravno da treba dati i neumatičenim kravama, ali nije realno da se izjednače davanja.
Ne vidim logiku, ali ipak je ovo Srbija.To je sad pokušaj na vrat, na nos da se kao popravi stanje u stočarstvu preko noći.
 
A kakva je to kategorija "krave dojilje" zar ove ostale to nisu?

Sistem krava-tele.



Tu se vidi kompletno ludilo birokratije, naravno da treba dati i neumatičenim kravama, ali nije realno da se izjednače davanja.
Ne vidim logiku, ali ipak je ovo Srbija.To je sad pokušaj na vrat, na nos da se kao popravi stanje u stočarstvu preko noći.

Dobra je to mera i razumna.

Tržišna.

Ako možeš skuplje da realizuješ umatičeno grlo, drži umatičenu stoku. Taj bonus sam moraš stvoriti.



Insistiraj na skupljem teletu i tačka. Tvoje muško simentalče od umatičene krave će sa 18 meseci života vagnuti oko 800kg.

Ja zvanično ne matičim, te službe su prevarantske i "samo daj pare papir sve trpi".

Ali imam grla sa ozbiljnim rodoslovom iz Austrije, grla sa ovdašnjim rodoslovom i obična seljačka grla simentalca.

I vidim kako odrastaju bikovi i kakvi budu na kraju.
 
Poslednja izmena:
Našao sam na Agro smart evo.
Tu se vidi kompletno ludilo birokratije, naravno da treba dati i neumatičenim kravama, ali nije realno da se izjednače davanja.
Ne vidim logiku, ali ipak je ovo Srbija.To je sad pokušaj na vrat, na nos da se kao popravi stanje u stočarstvu preko noći.

Mislio sam na kompletnu uredbu da je imam, ali realno, i sta ce ti.
A to ludilo birokratije,, to sam bas i naveo primer na predhodnoj strani.

Bradonja, ne iznenadjuje me da tako pises, ali zasto bih ja tebi platio skuplje tvoje zensko tele, ali cu za njega dobiti istu subvenciju kao i za ovo neumaticeno zensko tele? Mlecnost ti je bolja? To ne znas. Mozda i nije.

Jos veca opasnost je ovo sto cu sada da napisem:
Prosle godine, ko je imao jednu umaticenu kravu i jednu neumaticenu, nije imao nikakve subvencije. Jos uvek je zvanicno minimum dve neumaticene krave potrebno. Da li ce se to promeniti, videcemo.

E sada gde je veliki potencijalni neprovereni problem: Sada recimo neko ima dve umaticene krave. Ako za njih podnese zahtev kao neumaticene krave, dobije 40.000 din i automatski ta grla vise nisu umaticena jer ako jednom upadnu u tu grupu kao nekvalitetna grla, ne mogu vise dobiti subvencije za njih kao umaticena grla ako sledece godine dokupe jos jednu kravu 2+1 = 3 = subvencije od 25.ooo din.
Ako osnovne sluzbe izadju na teren i urade smotru dve kvalitetne krave, opet seljak nema nista od toga jer nema trecu kravu.

Znaci, ili ces da uzmes 40.000 din i da pocepas papire koje imas za te dve krave, ili ces zadrzati priplodnu stoku bez para...
 
Bradonja, ne iznenadjuje me da tako pises, ali zasto bih ja tebi platio skuplje tvoje zensko tele, ali cu za njega dobiti istu subvenciju kao i za ovo neumaticeno zensko tele? Mlecnost ti je bolja? To ne znas. Mozda i nije.



Ljudi sa takvim razmišljanjem nisu moje mušterije doviđenja.

Eto ti pa sedi pred zadrugom i raspredaj dal je umatičena devojčica simentalka bolja ili nije od neumatičene.

Tebi ako nije jasno da ti umatičenje garantuje genetski potencijal za visoku mlečnost ili za telad sa brzim i velikim prirastom, onda nema šta ni da raspravljamo.

Ti verovatno ne bi umeo ni iskoristiti taj genetski potencijal i zato je za tebe da se maneš matičenja.

Vidiš kako je to ispravna odluka nekog u nekom kabinetu.

I jednima i drugima ista subvencija, a oni koji su sposobniji neka sebi prave veći bonus, molim lepo.
 
Ljudi sa takvim razmišljanjem nisu moje mušterije doviđenja.

Eto ti pa sedi pred zadrugom i raspredaj dal je umatičena devojčica simentalka bolja ili nije od neumatičene.

Tebi ako nije jasno da ti umatičenje garantuje genetski potencijal za visoku mlečnost ili za telad sa brzim i velikim prirastom, onda nema šta ni da raspravljamo.

Ti verovatno ne bi umeo ni iskoristiti taj genetski potencijal i zato je za tebe da se maneš matičenja.

E tek si se sada nalupao gluposti za medalju. A jos si i kontradiktoran.
Ja zvanično ne matičim, te službe su prevarantske i "samo daj pare papir sve trpi".
Tako da si ti taj koji treba da sedi pred zadrugom i ubedjuje svoje musterije kako je tvoje zensko tele takvo da vredi vise nego od negog drugog, obzirom da ne maticis krave. Cim tebi niko ne dolazi zbog maticenja, samim tim ti i ne proverava mlecnost, pa se sve svodi na tebe i tvoje musterije koje ti veruju kakvu kravu/tele zapravo imas jer dokaza za tu tvrdnju nemas.
 
Sve si u pravu.

Moj komšiluk zna koliko krava imam, kako ih hranim, a vidi koliko i kakvog sira iznesem nedeljom na pijac i kakvi mi bikovi po salašu riču.

Njima dovoljna garancija.
 
Problem je sto se kod nas maticilo sve i svasta,to svi znaju al niko nece da kaze javno..... Niko ne garantuje da je grlo koje je umaticeno kvalitetno i plemenite krvi....

Bolje te pare sto daju da usmere na kupovinu kvalitetnih junica i podele ih narodu koji hoce da radi i unapredjuje govedarstvo,pa onda da se osemeni kvalitetnim semenom i tako sledeca generacija zenskih teladi ostavlja pravi kvalotetna genetika.....

Ovo sad sto poseduje nas stocni fond ,cast izuzecima ali ne vredi busan k.... .... Em je daleko mali broj grla,em se osemenjuje losim semenom...onaj ko ima kvalitetne krave uvlavnom gleda druge karakteristike bikova cijim semenom semeni kravu,a ne tovne i tako dobijna muska telad i nisu neki kadrovi za tov.....

Mozemo se sad mi lagati i osudjivati jedni druge ili se samohvaliti,ali ugledajmo se na svinjarstvo... Pa niko vise ne drzi moravku i mangulicu,nego se svake godine kod ozbiljnih proizvodjaca uveze odredjen broj nerastova i nazimica ....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Bolje te pare sto daju da usmere na kupovinu kvalitetnih junica i podele ih narodu koji hoce da radi i unapredjuje govedarstvo,pa onda da se osemeni kvalitetnim semenom i tako sledeca generacija zenskih teladi ostavlja pravi kvalotetna genetika.....



Faktičkim izjednačavanjm subvencije se postiže poboljšanje stočnog fonda, koje ti zagovaraš, na tržišnim osnovama.

Način koji ti zagovaraš se naziva protekcionizam i nije svojstven liberalnom tržištu.
 
Dzaba nekom 100 krava ako daju po 8l mleka,onaj koji ima 40kom sa prosekom 25l i manje radi,a ima vecu zaradu od ovoga sa 100kom...

Dokle god se osporava kvalitet,a gleda kolicina nema nama napredovanja,bas me cudi zasto se u ratarstvu koriste uglavnom strana i kvalitetna semena naspram ovih nasih....

Kod mene u kraju kad su mangulice postale trend najmanje 10-tak njih krenula i nabavilo po 30krmaca i kad ono za dve godine sve poklali i niko vise i ne govori o tome....

Dok sami sebi ne priznamo neke stvari i dok sami sa sobom u glavi ne rascistite,tupkacemo u mestu kao pingvini....
 
Sve je to tako kako si napisao.

Samo moraš da vidiš i širu sliku.

A na toj slici je nacrtano: U SRBIJI NEMA MESTA ZA MLEČNO GOVEDARSTVO !!!

Tov da, mleko ne.

Srpsko mleko ne treba da postoji ni za srpsko tržište, a ne za izvoz. Takva je raspodela uloga u toj EU o kojoj Srbi sanjaju.
 
Odosmo u off skroz....

Onda treba ici na preradu mleka u gotove proizvode,a tamo gde je moguce bazirati proizvodnju na sistemu krava tele.... Ali opet tu treba gledati tovne rase,angus,belgijanac,limuzin itd.... Bar su nam brda i planine bogati pasnjacima....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Bar su nam brda i planine bogati pasnjacima....

To je tako samo u zidnim kalendarima.

Od tog posla kako ga ti zamišljaš može biti nešta onda kada obični ratari Vojvodine počnu proizvoditi kmnu hranu za stada iz brda i planina.

A od toga nema ništa, jer će obični ratari otići van zemlje da budu magacioneri i bravari, a njihovu zemlju će kupiti, ni džabe ni za pare, veleposednici.
 
Od tog posla može biti nešto kada budemo imali strategiju razvoja poljoprivrede, a ne ajd sad da forsiramo tov zato što smo s turcima potpisali ugovor, a za godinu dana kad potpišemo ugovor sa Zimbabveom o izvozu sira, e ajd sad da se vratimo na mlečna goveda.
A što bradonja kaže na toj slici nema mlečnog govedarstva kod nas kako mi se čini.
 
Kod nas se prosto i jednostavno moze odrzavati i mlecno i tovno govedarstvo samo to nekog iz vlasti treba da zanima,u oba slucaja se mora menjati iz korena i jedno i drugo,...Ajde da kazemo da za pocetak imamo neku osnovu kod marljivih domacina koji rade kvalitetno,napraviti selekciju i ostavljati zensku telad samo od kvalitetnih krava,uvoziti godisnje odredjen broj grla simentalca i uz odredjene pogodnosti davati narodu,...osemenjavati iskljucivo seksiranim semenom sementalca,a ostatak tovnim rasama,tako bi se npr ukrstanjem belgijanca i holstajna dobilo kvalitetnije tele za tov...tamo gde postoji mogucnos dati podsticaj i forsirati tovne rase u sistemu krava tela i najbitnije da drzava napravi neki paritet u ceni tele i bik,a ne kao ovo danas sto je tele 5e,a bik 1.9e .....
 
A na toj slici je nacrtano: U SRBIJI NEMA MESTA ZA MLEČNO GOVEDARSTVO !!!

Tov da, mleko ne.

Srpsko mleko ne treba da postoji ni za srpsko tržište, a ne za izvoz. Takva je raspodela uloga u toj EU o kojoj Srbi sanjaju.
Za ovo si apsolutno u pravu, na zalost mnogih. Malo ko i zna da pre ulaska u EU mozemo imati najvise 200.000 mlecnih krava. Bilo je zacrtano prvo 300.000, ali se promenilo na 200.000. Ta brojka je navodno dovoljna u ratnim uslovima da se zadovolji nase trziste mlekom umoliko granice budu zatvorene.
 
Da bi se ostvario povracaj za kupovinu atomizera,da li mogu u setvenoj strukturi da budu samo ratarske kulture ili mora vocnjak,vinograd itd.?
 
Nazad
Vrh