Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

Koliko se ja secam , ne moras da imas prijavljenu vocarsku kulturu. Atomizeri su bili na spisku konkursa za prikljucnu mehanizaciju, nisu bili u nekom posebnom pravilniku. Progledaj proslogodisnji konkurs.
 
Dobro pročitajte pravilnik.Ja kao ratar ne mogu da kupim prikolicu za stajnjak jer nemam stočarstva u registraciji.Znači govna mogu po povlašćenim cenama da razbacuju sa novim prikolicama samo stočari,ne i ratari.
 
Sve je to tako kako si napisao.

Samo moraš da vidiš i širu sliku.

A na toj slici je nacrtano: U SRBIJI NEMA MESTA ZA MLEČNO GOVEDARSTVO !!!

Tov da, mleko ne.

Srpsko mleko ne treba da postoji ni za srpsko tržište, a ne za izvoz. Takva je raspodela uloga u toj EU o kojoj Srbi sanjaju.


Trenutno stanje stvari u mlecnom govedarstvu nazalost upravo potvrdjuje ovu konstataciju!
 
Citaj jos jednom i pazljivije, nisu svi stocari u istom kosu. Stoje ogranicenja broja stoke : preuzeto iz uredbe -
ИНВЕСТИЦИЈЕ У ФИЗИЧКУ ИМОВИНУ ПОЉОПРИВРЕДНОГ ГАЗДИНСТВА ЗАНАБАВКУ НОВИХ МАШИНА И ОПРЕМЕ ЗА УНАПРЕЂЕЊЕ ПРИМАРНЕ ПОЉОПРИВРЕДНЕ ПРОИЗВОДЊЕ У СТОЧАРСТВУ У 2018. ГОДИНИ

Посебни услови за остваривање права на подстицаје Члан 7.
(1) за инвестиције које се односе на производњу крављег млека, до највише 19 крава,
............................................................................................................................................
(4) за инвестиције које се односе на производњу меса, укупни капацитет објекта уписаног уРегистар објеката, односно Регистар одобрених објеката, у складу са законом којим се уређујеветеринарство, и то: до највише 19 говеда и/или до највише 149 оваца и коза и/или до највише 29крмача и/или до највише 99 товних свиња по турнусу и/или до највише 3.999 бројлера по турнусуи/или до највише 399 товних ћурки по турнусу,

Imam registrovanu farmu goveda na sebi, moram,hocu i razbacuju mi se g... sa novom prikolicom za svoje potrebe ne da idem u zaradu takodje voleo bih da baliram sa novom presom ali ne pripadam ovde, ni kao stocar a u drugim uredbama i pravilnicima ni mladi poljoprivrednik sa svojih 27 godina zbog raznih ogranicenja.

Informacije koje se daju u javnost preko tv, novina, interneta su jako sture i naslovi im zvuce predobro (bajka, sve dobijamo skoro pa dzabe), ljudi ne citaju detaljno uredbe a kome to zaista treba kad udje u detaljniju analizu shvati da ne pripada tu zbog gore navedenih ogranicenja medjutim masi je vec servirana prica gde smo svi stocari svrstani u isti kos ...
 
Poslednja izmena:
Pa to je i cilj članica EU. Oni njihove seljake, kao i industriju čuvaju, a nas uništavaju. , Nama šalju njihovu finalnu robu, koja je lošija od naše. Barem po pitanju mlečnih i mesnih preradjevina.
Uslov MMF jeste da nam daju kredite ali da država ne podstiče domaću privredu (to je verovatno uslov). Da se ne podizu fabrike koje bi imale proizvodne pogone i pokrenule domaću industriju, pa tako podizale ekonomiju. Nego da fabrike otvaraju stranici, kojima se daju subvencije, besplatno zemljište, a radnicima minimalne plate. Iz tog razloga nama preostaje da mehanizaju kupujemo od njih, i njima bukvalno pomažemo. Domaći privrednici se nekako drže, ali njima bi bilo mnogo lakše da im država pomogne, pa bi imali kvalitetniju i ozbiljniju proizvodnju.
Nijedna vlast nije glupa, sve se moze, kad bi se htelo. Ali bolje im je da se obezbede koliko je moguće, što im EU omogućuje uz blagoslov, a narod ko........ Zato nama nikad neće biti bolje!

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Polako posustajem.Još uvek nisam dobio nikakvo rešenje na konkurs iz 2017.godine.Odgovor Uprave je i dalje da mi je predmet primljen i čeka na obradu ili je u obradi,zavisi ko se javi.
 
Za Milovana

Ako hoces atomizer moras imati prijavljeno voce za koje se moze koristiti atomizer.Vidi da prebacis calovu parcelu pod vocem na svoje ime.Raspitaj se u poljoprivrednoj savetodavnoj sluzbi.

- - - - - - - - - -

Pa to je i cilj članica EU. Oni njihove seljake, kao i industriju čuvaju, a nas uništavaju. , Nama šalju njihovu finalnu robu, koja je lošija od naše. Barem po pitanju mlečnih i mesnih preradjevina.
Uslov MMF jeste da nam daju kredite ali da država ne podstiče domaću privredu (to je verovatno uslov). Da se ne podizu fabrike koje bi imale proizvodne pogone i pokrenule domaću industriju, pa tako podizale ekonomiju. Nego da fabrike otvaraju stranici, kojima se daju subvencije, besplatno zemljište, a radnicima minimalne plate. Iz tog razloga nama preostaje da mehanizaju kupujemo od njih, i njima bukvalno pomažemo. Domaći privrednici se nekako drže, ali njima bi bilo mnogo lakše da im država pomogne, pa bi imali kvalitetniju i ozbiljniju proizvodnju.
Nijedna vlast nije glupa, sve se moze, kad bi se htelo. Ali bolje im je da se obezbede koliko je moguće, što im EU omogućuje uz blagoslov, a narod ko........ Zato nama nikad neće biti bolje!

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka

U pravu si ali to mnogi ne razumeju ili se prave da ne razumeju.
 
Pa to je i cilj članica EU. Oni njihove seljake, kao i industriju čuvaju, a nas uništavaju. , Nama šalju njihovu finalnu robu, koja je lošija od naše. Barem po pitanju mlečnih i mesnih preradjevina.
Uslov MMF jeste da nam daju kredite ali da država ne podstiče domaću privredu (to je verovatno uslov). Da se ne podizu fabrike koje bi imale proizvodne pogone i pokrenule domaću industriju, pa tako podizale ekonomiju. Nego da fabrike otvaraju stranici, kojima se daju subvencije, besplatno zemljište, a radnicima minimalne plate. Iz tog razloga nama preostaje da mehanizaju kupujemo od njih, i njima bukvalno pomažemo. Domaći privrednici se nekako drže, ali njima bi bilo mnogo lakše da im država pomogne, pa bi imali kvalitetniju i ozbiljniju proizvodnju.
Nijedna vlast nije glupa, sve se moze, kad bi se htelo. Ali bolje im je da se obezbede koliko je moguće, što im EU omogućuje uz blagoslov, a narod ko........ Zato nama nikad neće biti bolje!

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
A u bato,a gos. peet navro ko lud u tu eu,sad će se uvrediti i naljutiti na te zbog ovih gluposti što si napiso.
 
Polako posustajem.Još uvek nisam dobio nikakvo rešenje na konkurs iz 2017.godine.Odgovor Uprave je i dalje da mi je predmet primljen i čeka na obradu ili je u obradi,zavisi ko se javi.
Sada bih ti rekao, da sam na tvom mestu zvao bih televiziju i sve im lepo predočio, ali džabe kada nijedna nacionalna televizija to neće pustiti...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam 2015 uzeo tifon i agregat preko pokrajine i nikad vise necu kupiti nista novo. Prosta me ta papirologija ubija u pojam i nemam vise zivaca da se vozikam.. Gde god otvoris vrata odma kaze idi u postu uplati taksu pa dodji...
 
Polako posustajem.Još uvek nisam dobio nikakvo rešenje na konkurs iz 2017.godine.Odgovor Uprave je i dalje da mi je predmet primljen i čeka na obradu ili je u obradi,zavisi ko se javi.
Zato je neko dobio prvo novce pa tek onda rešenja!:off_topic:
A i ja sam završio sa podnošenjem bilo kakvih zahteva sve dok se pravila ne promene...ako se promene!?:sjasi:
 
Polako posustajem.Još uvek nisam dobio nikakvo rešenje na konkurs iz 2017.godine.Odgovor Uprave je i dalje da mi je predmet primljen i čeka na obradu ili je u obradi,zavisi ko se javi.
ja sam podneo zahtev juna 2017.odgovori kao i kod tebe ili je u obradi ili ceka obradu.poslao sam i u 2018 ali to ce ko zna kad...
 
Nije problem papirologija,bez obzira koliko je "komplikovana".Problem je ophodjenje sistema prema nama.Kada sam ih zamolio da mi pošalju odgovor da mi odbijaju zahtev da bih ja znao na čemu sam i da bih mogao konkurisati za to isto sa računom,dobio sam sledeće pitanje-odgovor od strane službenice koja se javila:pa vi stvarno želite da kupite to za šta ste konkurisali predračunom?U tom slučaju kupite mašine i konkurišite sa računom,to vam je sada važeći konkurs(bio u 2018.godini kada sam dobio ovaj odgovor)i sigurno će vam se predmet brže rešiti.Samo sam zamolio gospodju još jednom da odbiju moj zahtev i da mi pošalju rešenje što pre.
 
Isto sam predao u 2017 maja meseca,u obradi je vec godinu dana.U decembru su mi poslali da dopunim predmet jel je falio jedan papir (koji sam poslao odma prvi put):cvetic:
 
Pa to je i cilj članica EU. Oni njihove seljake, kao i industriju čuvaju, a nas uništavaju. , Nama šalju njihovu finalnu robu, koja je lošija od naše. Barem po pitanju mlečnih i mesnih preradjevina.
Uslov MMF jeste da nam daju kredite ali da država ne podstiče domaću privredu (to je verovatno uslov). Da se ne podizu fabrike koje bi imale proizvodne pogone i pokrenule domaću industriju, pa tako podizale ekonomiju. Nego da fabrike otvaraju stranici, kojima se daju subvencije, besplatno zemljište, a radnicima minimalne plate. Iz tog razloga nama preostaje da mehanizaju kupujemo od njih, i njima bukvalno pomažemo. Domaći privrednici se nekako drže, ali njima bi bilo mnogo lakše da im država pomogne, pa bi imali kvalitetniju i ozbiljniju proizvodnju.
Nijedna vlast nije glupa, sve se moze, kad bi se htelo. Ali bolje im je da se obezbede koliko je moguće, što im EU omogućuje uz blagoslov

Sve si ovo lepo napisao. EU jeste u teoriji zamisljena kao jedna zemlja koja se jednako razvija, za zajednickom spoljnom politikom, zajednickom odbranom od neprijatelja, da svaka clanica ima jednako pravo glasa, da se izbalansira privredni rast da svuda bude priblizan ali u praksi je to nemoguce i nedopustivo.
Nece jedna Francuska da pomogne tebi izgradnju vinograda, ili Holandija da pomaze tvoje mlecno govedarstvo, Italija i Poljska da ti pomognu da podignes plantaze jabuka iako imas vise suncanih dana od njih, da bi je sutra licno ti ugrozio tj ugrozio njeno trziste.
Mogu nam dati da se bavimo pcelarstvom i eventualno tovom. Pogledajte koji kolac je dobila Hrvatska...
 
Ovo mi se već dopada, sve više EUroskeptika, tako je braćo.

Još nije kasno da se preorjentišemo ka bliskom i srednjem istoku, pokrijemo Balkan i ako šta može rusima i braći oko rusa.
 
Nazad
Vrh