Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kojeg roda ?,pa moze da zasusi jos 99 puta...A mnogi su vec izgubili max. prinose ,pored grada koji je tukao na sve strane,ja na pola povrsina pod sunckretom i kukuruzom zbog blata i vode ,kao i mnogi drugi kod nas,normalno svi ce se tesiti kako ce to sve biti u redu ,malo vise djubriva bla bla ,ali realnost je da tu vise nema maksimalnih prinosa.
 
D7E2o3dXkAEJTaF.png:small
 
Vuxsd jel može objašnjenje za ovu sliku što si postavio? Msl za našu zemlju - toplo ili hladno, suvo ili kišno, mirno ili olujno .....
 
Severe T-Storme - severe thunderstorm bi trebalo da označava jake oluje... nevremena... biće zanimljivo leto.

Ipak ništa to ne mora da znači... dug je to period... začas to model preračuna.
 
Išli smo u deo atara gde je bio najjači odraz na radaru pre dva dana.Nad selom je palo 70-75 litara a ovaj deo atara je dobio dosta više kiše ali i leda.Pravac Torda -Banatska Topola ima štete ,pogotovo na pšenici.Na nekim njivama još ima vode ,negde se "cakli ".
Ovo sivo na radarskoj slici je područje sa najvećom štetom od leda.



 
Opet nesto dolazi sa zapada. Samo što sam izašao iz njive sa prskalicom.
72e4919172e5e51960ab3b11adc8d3bf.jpg


Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ovo što je vuxd postavio je gruba dugoročna prognoza za regije accuweather meteorologa . Pratim jedno vrijeme i pokazali su se tačni . Prošlo ljeto rekli ovde kišovito , i bilo je , za jesen rekli produžetak toplog , za zimu rekli topla , proljeće česte padavine i nepogode a sad za ljeto kažu jaka nevremena .
 
Momosaric sve si ispravno rekao. I ja sam to pratio i stvarno su pogdjali. Dakle leto nam sledi sa olujama. Sve vise cu da verujem u onu staru izreku da ako je blaga zima onda je leto kisovito. Zadnjih godina se pokazlo bs tako.
 
Ja sam danas hteo nesto da oprskam, ali je vetar duvao kao lud, oblaci sa svih strana, promice kisa i na kraju odustanem. Sad se kao smirilo, ali je jos uvek dosta oblacno uz sunce sa zapada.
 
Kojim parametrom se odredjuje da li je zima blaga ili jaka ?? :osmeh: Jer zimus je bar po meni, bilo svega osim toplog vremena. Doduse nije bilo ni preterano ledenih dana 8-9 od pocetka decembra do pocetka marta i nekoliko na granici. Ali je bilo preko 50 dana sa mrazevima nocu, mislim da je i prosek dnevne temp u nekoj normali za zimu. Ne pamtim mnogo dana sa temp preko 8-9 stepeni. Sto pokazuje i sneg koji se dugo drzao svaki put kad je padao, a bilo ga je. Prva tura u decembru za sv. Nikolu 15cm, kasnije posle Bozica 30cm i krajem januara 35cm. Jos nesto u dve tri ture sitno par cm ali se to topilo u roku od 24h.
Po meni su promasili na accuweather za zimu, daleko od blage i tople zime, ali nije ni preterano ekstremna. Neki prosek sa malo vise snega nego uobicajno.
Pratio sam kuci i na meteo stanici. Sad za leto Balkan obelezen crvenom bojom, znaci neka pretpostavka toplo leto sa cestim olujama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh