Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nocas deset litara bez veceg nevremena. Trenutno pljusnula pa stala, ali sa svih strana mrgodno.
 
Dakle moglo bi se reci da su opet pogodili dugorocnu prognozu za ljeto Ameri tj Accuweather
Rekli su ceste grmljavinske nepogode i eto tacno. Preko 70 litara od sinoc ukupno. Bice opet poplave mozda .
Mozda kod tebe i u vojvodini,mi juzno imamo tvrdu susu...predprosli talas smo imali ukupno 40-50l,od tad nista,zemlja kaonkod tebe gde si gurao onu papucu

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Izgleda da kroz 3-4 sata stize u sumadiju.Mi smo imali dobar pljusak pre 3 dana,ocekujem da ce pasti ponovo danas/sutra da sastavi vlagu i onda smo opet mirni jedno 20 dana.
 
Noćas 15 litara sa jakim vetrom, u 12 noćas gledao. Od tada skupilo se još par litara. Na svu sreću bez štete je prošlo sve.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Novi sad potop oko pola 3 nocas, padala kisa kao da nikad nije vode svuda bilo. Sombor isto, Panonsko more opet postao.
 
Kod mene u kišomeru 47 lit., ali je palo sigurno i više, jer je duvao jak vetar, a kišomer mi ima vetrozaštitni pojas ::namigivanje::. Srećom, u ataru prema Inđiji nema posledica, nadam se da je i dalje dobro prošlo.
 
Noćašnji bilans preko 40 litara...
Velim, preko, jer kišomer je prelio, a to mu je "kapacitet"...
Oluja je bila strašna, leteli su limovi sa nekih šupa i standardno, crepovi s kuća....
Zanimljivo, ali nije bilo leda...
Najgore je što je u mom i susednom selu nestalo el. energije, havarija se dogodila noćas oko 23 sata, kada je počela "igranka" i izgleda da je nešto debelo stradalo, jer još uvek nemamo "struje"....
Trenutno duva vetar i čuje se odnekud potmula grmljavina, igranka i dalje traje...
 
Par litara sinoc, zanemarljivo, uz jak vjetar.Nestalo struje, zahladnilo, od jutros oblacno bez sunca, kukuruzi u monokulturi, od oluje se ozbiljno povaljali.... i tako...uglavnom nista lijepo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh