Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Leži, jednostavno leži Vojvodini ovakva situacija.

Ajde što je najpovoljniji period godine, dosta vlage u vazduhu, kada najmanja iskra aktivira atmosferu... nego najvažnije na sve to najbolja , izražena južna/jugozapadna struja. Pa gde ćeš bolje..

Tada preko brdsko-planinskog dela zemlje ili sve preskače, pretrčava ili tek kreće da se razvija, ali prava stvar se dešava tek prelaskom Save i Dunava.


Sutra ipak dobar deo Vojvodine ide na pauzu, a primat uzima upravo baš brdsko-planinski deo zemlje.
 
Mims, sutra i prekosutra generalno u Vovjodini zatišje u ogromnom delu.

Međutim, od subote se atmosfera opet destabilizuje, i to će opet potrajati bar 4-5 dana. Strujanje će biti jugoistočno čini mi se, kao takvo više favorizuje južno od Save i Dunava obilne padavine, ali biće sigurno i lokacija u Vojvodini sa dodatnom obilnijom količinom pošto sama jačina strujanja neće biti velika, odnosno oblačnost se neće brzo kretati, pa tamo gde nastane može prilično da natopi.
 
Kod nas lepa jesenja pada.Od 27 aprila do juce 192 litre je palo a dole u ritu kod kolege 256 sve pliva
 
Malo šale...
84e74cfb98c4045d43f2eb438991cc4d.jpg


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Osim onih davnih 50l mi dobili na dalje maunu..... Jedino nas ovo hladno vreme ne obilazi,tj niska temperatura

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ja stvarno vise nisam pametan.U junu najavili vise kise nego u Maju.Izgleda da ce cele ove godine da plivamo....
61536153_1306612852839301_4682977420364480512_n.jpg
 
Nisam čuo ništa o dugoročnoj prognozi,ali posle ovako kišnog perioda,vrlo je moguće da će nedostajati kiša kad nam bude bila najpotrebnija.
A i ne mora da znači da će biti tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh