Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prema modelima i najavama od nedelje popodne ide neka kiša za moj kraj. I tako će biti cele nedelje uz dobar pad temp. Ja bih bio zadovoljan da padne kod mene 20-30l taman za kukuruz, koji polako metliči. Nadam se da će se prognoze obistiniti.
 
U redu je da zahladi ali kiša nije neophodna dok se ne završi žetva.Jeste da je oni koji su završili sa pšenicom priželjkuju ali ne mora jer dosta ljudi nije još ni krenulo zbog loših uslova.
 
U redu je da zahladi ali kiša nije neophodna dok se ne završi žetva.Jeste da je oni koji su završili sa pšenicom priželjkuju ali ne mora jer dosta ljudi nije još ni krenulo zbog loših uslova.
Kod nas nije jos pocela zetva,a kisa fali tvrdo,dakle moze slobodno jedno 30+l pa posle neka odmori da ljudi zavrse zetvu

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Maticu u pravu si da ne treba kisa dok se ne uradi psenica. Zato sam ja rekao da kod mene moze da pada. A i da zahladi.
 
Ma samo opušteno, ne treba se srditi prema suprotnim željama - da padne ili ne padne kiša. Priroda nikog ne pita treba li mu ili ne treba kiša. Kad padne - pala je, ako ne padne - nije, pašće valda nekad... :osmeh:

Uzgred, večeras sam malo kopao soju. Motikom sam iskopao dublju rupu, dole nema vlage, ima je malo u površinskom sloju. Deficit je i dalje veliki.
 
Sto neko rece ranije kad bi mogli svi da imamo prekidac sa potenciometrom iznad svojih njiva bilo bi ekstra :osmeh: Mada i tad bi neko od nas verovatno bio nezadovoljan :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh