Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene je sinoć bilo baš jezivo. Kad pogledam prema ulučnoj svetiljci ono vodena zavesa od kiše kako pada a vetar je tako brzo nosi da je ludo. Inače sam se jutros čuo sa ocem i kaže da je baš dooooobra kiša pala gde su njive. mislim da je ovaj pljusak doneo bar 20l. Biće ovo dovoljno da se nadoknadi vlaga koja je evidentno isparila malo usled temp od ovih predhodnih dana. Za kukuruz je bogom dana. Najav je za ponedeljak i utorak 34-37C ali od srede ide neko prijatnije vreme oko 30C. Neka sad ne pada narednih deset dana da se urade pšenice. Posle može da pada.
 
Kod mene je sinoć bilo baš jezivo. Kad pogledam prema ulučnoj svetiljci ono vodena zavesa od kiše kako pada a vetar je tako brzo nosi da je ludo. Inače sam se jutros čuo sa ocem i kaže da je baš dooooobra kiša pala gde su njive. mislim da je ovaj pljusak doneo bar 20l. Biće ovo dovoljno da se nadoknadi vlaga koja je evidentno isparila malo usled temp od ovih predhodnih dana. Za kukuruz je bogom dana. Najav je za ponedeljak i utorak 34-37C ali od srede ide neko prijatnije vreme oko 30C. Neka sad ne pada narednih deset dana da se urade pšenice. Posle može da pada.
Potpuno isto razmisljamo.
 
Ja bih istakao Farkaždin kao epicentar svega bukvalno ove sezone......

I tu generalno Titel, većina tih mesta oko Zrenjanina i severnije ka Tordi i Bašaidu.

Dragi Fear, o ekstremnim količinama usred leta... 28 predveče i noć 28/29. jun 2009. u Novom Selu palo gotovo 190mm padavina.
 
Titel,Lok,Knicanin i okolina potop kao nikada strasno. Knicanin sinoc dobio 50l ,Titel manje a mi u Loku 5l srecom jer i ovako sve pliva. Soju nismo spartali ,prosle nedelje jedva udjem da poprskam 3jutra kukuruza koji je vec 9 list a posle opet potop ma strasno. A atar kao da je atomska pala ,em vode em ovi iz gasovoda raskopali ,tuga
 
Jel u sredu sa zahladjenjem dolazi i kisa? Pokosili smo jece lucerke pa tesko da ce do srede biti gotove.

99% kiše neće biti, a bojim se Dragane daćemo je dugo čekati :(
A kod nas ako nepadne u narednih 7 dana kukuruz će početi da se uvija, jel zalihe vlage nema a ako nepadne u naredne tri nedelje loše nam se piše.
Ali mislim da ćeš lucerku bez problema moći da baliraš u utorak ako si je juče pokosio.
 
Kod nas suncokret na pesku izgoreo do pola visine, a poceo je da cveta. Tu nece biti vise od par stotina kg po jutru. Kukuruz i soja se drze jos, ali i njima su dani odbrojani. Vec krajem nedelje ce i na njima biti vidljiv nedostatak vode. Sto kaze paor, sutra dajemo mesec dana dobroj kisi.
 
Poslednja izmena:
Sit gladnom ne veruje. Mnogo je veci procenat ljudi ovde kojima njive trenutno, evo u julu mesecu, imaju vlagu. Kukuruz zatvorio davno redove i drzi tu vlagu, a i soja samo sto nije. Ti domacini mirno spavaju ovih dana.

Kimi, ima li sanse da se neki mali najavljeni pljusak sada u sredu zaista i obistini?
 
Sit gladnom ne veruje. Mnogo je veci procenat ljudi ovde kojima njive trenutno, evo u julu mesecu, imaju vlagu. Kukuruz zatvorio davno redove i drzi tu vlagu, a i soja samo sto nije. Ti domacini mirno spavaju ovih dana.

Kimi, ima li sanse da se neki mali najavljeni pljusak sada u sredu zaista i obistini?

Sto da neverujemo pa i nama se tako desavalo da okolo pada a kod nas ne,na to nemozemo uticati nego samo strpljivo docice kad tad:ppozdrav:
 
Dodjite kod nas mi ne znamo sta cemo sa vodom,rit pliva i daj boze do Svetog Ilije da se osusi,kako cemo uraditi psenicu jbg,soju jos nisam ni pipnuo da spartam, brboce voda na sve strane
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh