Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prema podacima francuskog meteorološkog zavoda, južni deo Francuske je od početka godine dobio svega 20% višegodišnje sume padavina do danas. Prema dostupnim kartama, ništa bolje nije ni u susednoj Španiji i Portugalu. Mi smo, bar većina zemlje između 40 (sever) i 80% (južniji krajevi) višegodišnje sume.

I upravo tamo u predstojećoj sedmici slede obilnije padavine, odnosno ublažavanje situacije. Dobar deo evropskog Sredozemlja imaće lepe padavine, posebno primorski krajevi.

Kiša se smeši i nama, u početku gnjavaža sa košavom ali posle bi trebalo da sve dođe na svoje.

Anomalija pritiska me jasno povrđuje, velika oblast sniženog pritiska(plava boja) u zapadnom Sredozemlju:

ECM101-168.gif
 
Prema podacima francuskog meteorološkog zavoda, južni deo Francuske je od početka godine dobio svega 20% višegodišnje sume padavina do danas. Prema dostupnim kartama, ništa bolje nije ni u susednoj Španiji i Portugalu. Mi smo, bar većina zemlje između 40 (sever) i 80% (južniji krajevi) višegodišnje sume.

I upravo tamo u predstojećoj sedmici slede obilnije padavine, odnosno ublažavanje situacije. Dobar deo evropskog Sredozemlja imaće lepe padavine, posebno primorski krajevi.

Kiša se smeši i nama, u početku gnjavaža sa košavom ali posle bi trebalo da sve dođe na svoje.

Anomalija pritiska me jasno povrđuje, velika oblast sniženog pritiska(plava boja) u zapadnom Sredozemlju:

ECM101-168.gif

Kimi,kad ce karte biti bacene na stolu?Mislim kad cemo znati tacno dali ce pasti kisa ili ne kod nas u Banatu?U ponedeljak ili ranije?
 
Sad gledam po novoj prognozi nema kise do petka na podrucju N.Sada.Do juce je bila moguca kisa u utorak i cetvrtak,a po novoj prognozi nista do petka.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Hoce ,pre 2 dana je trebalo biti dobrih kisa sledece nedelje,danas jedva par litara ,znaci do cetvrtka mi odemo u minus jos.
 
Kod mene trenutno temp pri 5cm od tla 1 stepen bice ujutru dobrog prizemnog mraza ,uglavnom bice zajebana godina .
 
10-dnevna suma po EC modelu. Samo nek se održi, i dalje se daje i košava u nekoj meri uz sve to:

Što se zahlađenja tiče, da očekuje se pad temperature, pre svega kao posledica više oblačnosti i padavina, ali apsolutno ništa drastično. Zbog više oblaka i vetra i noći će biti toplije.

Screenshot-1.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh