Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas lepa kiša, od juče do danas popodne 31lit u selu a u ataru neznam ali predpostavljam da je manje palo pošto u Temerinu kaže kolega 17lit a naš atar je ka njima okrenut ali bez obzira dobro je što je palo uopše, nadam se da će i ostali dobiti koliko toliko, i dalje rosi.
Nadaljčani kakvo je stanje kod vas?


Pratio sam ja radar juče i ispod kanala (južno) je bilo znatno bolje što se tiče kiše. Baš velika razlika u odnosu na Srbobran.
 
Svi koji su dobili kisu treba da budu zahvalni, a zali boze tih useva i njiva, od nas pa ka severu zemlje.... tu kise kao i da nije ili nije uopste bilo. Kise od pocetka godine 30ak litara. Tamo ljudi nisu krenuli u setvu jer je bio nedostatak vlage u setvenom sloju. Sledece padavine tek posle djurdjevdana. Kakve ce psenice tada biti!? Hvala dragom bogu na 10ak litara kise, jako je malo to, ali za 0 je jako mnogo. Oni koji su dobili 20-30-50L samo neka kasnije kada se o prinosima bude pricalo budu svesni svoje nesvesti.
 
Kod mene 25 litara...
Ukupno sa one 4 litre iz dva "pokušaja" količina padavina od topljenja snega do sada - mršavih 30- tak litara...
Po meni, za sada, poražavajući rezultat...
 
Svi koji su dobili kisu treba da budu zahvalni, a zali boze tih useva i njiva, od nas pa ka severu zemlje.... tu kise kao i da nije ili nije uopste bilo. Kise od pocetka godine 30ak litara. Tamo ljudi nisu krenuli u setvu jer je bio nedostatak vlage u setvenom sloju. Sledece padavine tek posle djurdjevdana. Kakve ce psenice tada biti!? Hvala dragom bogu na 10ak litara kise, jako je malo to, ali za 0 je jako mnogo. Oni koji su dobili 20-30-50L samo neka kasnije kada se o prinosima bude pricalo budu svesni svoje nesvesti.
Nema ko to da slusa,sem nas koji smo u losoj poziciji u vezi padavina.
Sto puta sam kazao,da sit gladnom ne veruje.
 
Dovoljno je pogledati psenice i videti gde je od jesenas i koliko pala kisa,mi smo doduse dobili ovog puta oko 30l i prezadovoljni smo,al jbg kad je vreme doslo da ova nasa mala drzava nemoze da pokisne cela i svima bbude dobro

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Svi koji su dobili kisu treba da budu zahvalni, a zali boze tih useva i njiva, od nas pa ka severu zemlje.... tu kise kao i da nije ili nije uopste bilo. Kise od pocetka godine 30ak litara. Tamo ljudi nisu krenuli u setvu jer je bio nedostatak vlage u setvenom sloju. Sledece padavine tek posle djurdjevdana. Kakve ce psenice tada biti!? Hvala dragom bogu na 10ak litara kise, jako je malo to, ali za 0 je jako mnogo. Oni koji su dobili 20-30-50L samo neka kasnije kada se o prinosima bude pricalo budu svesni svoje nesvesti.

Pa taj sever nikad nije ni hteo da bude deo Srbije pa eto i padavine ih ispostovale :osmeh: Srbija lepo pokisla, a pokrajina nek ceka da i susedi pokisnu :haha:
 
Kod mene u dvoristu konacan bilans 31 litra. U ataru je sarenoliko, prema Basaidu i Novom Beceju znatno znatno manje.
T110 bolje izbrisi svoj poslednji post u ovoj temi i sve cemo se truditi da zaboravimo.:osmeh:
 
Pa tako je, Srbija je pokisla, Kan Kan i nije bas vise srece u sledecem krugu :osmeh:

Ili kod prognoze ne vaze te granice :osmeh: I nemoj neki nacionalizam da se pripise jer se dobro znamo :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh