Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde zahladilo i po neka kap hoće neće a da li će prokinuti ostaje da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Коначно да је нешто пало.. синоћ пљуснуло 8л...сума за три дана 11л...
2mcvpd4.jpg
 
Kod nas danas oko 13h pocela sitna natapajuca paduckala tako blagim intezitetom oko 30 min jedva 1l u meracu.
 
I dalje tvrdim da svi komplet od modela do prognosticara pojma nemaju.Sa napretkom tehnike jednostavno su se pogubili.

U vremenu je problem.... Da naiđe jednom mesečno ciklon koji da kišu pet dana nikada nebi pogrešili. Ovako proleti oblak za 6 sati preko Balkana i hajde pogodi gde će da padne.... Takođe, svim tim modelima mi smo periferija.... nijedan ne izračunava za ove teritorije.... ovaj rhmz ne shvatam ozbiljno...
 
Mozda je i pre bilo isto kao sad oko prognoza, samo nije bilo interneta, bezbroj aplikacija itd da se prati non stop. Nego sta cujes na TVu posle dnevnika to ti je, eventualno na radiju. Nego mi sad non stop na internetu i refresuj prognoze, radare itd ali priroda je priroda ne moze se ni bas tako lako predvideti.

Ovde konacno prestala kosava, od jutros red sunca i neke oblacnosti. Oseca se u vazduha neka promena. Valjda ce konacno pasti kisa. Nocas kao po najavi.
 
Mozda je i pre bilo isto kao sad oko prognoza, samo nije bilo interneta, bezbroj aplikacija itd da se prati non stop. Nego sta cujes na TVu posle dnevnika to ti je, eventualno na radiju. Nego mi sad non stop na internetu i refresuj prognoze, radare itd ali priroda je priroda ne moze se ni bas tako lako predvideti.

Ovde konacno prestala kosava, od jutros red sunca i neke oblacnosti. Oseca se u vazduha neka promena. Valjda ce konacno pasti kisa. Nocas kao po najavi.
Jestevto druze moj....upravo to.Kad su rekli da ce padati padalo je.Sad kao da nas zajebavaju.Dva dana ne mogu predvideti a kamoli nesto ozbiljnije tipa kolicine padavina i ostalog.
Pa jel vi slusate prognoze na tv-u?Sve nabroje i jednostavno ne mogu pogresiti.
Mestimicno oblacno sa mogucom pojavom kise i duzim suncanim intervalima uz visegodisnju prosecnu temperaturu i moguc umrren vetar u kosavskim podrucjima.
 
ako ne padne kisa ja cu morati da oprskam neke njive od korova pre setve :haha:
ne smem da prelazim spremacom jer isusujem setveni sloj, a korovi smao rastu
Danas je bar bilo bez vetra, prijatnije za rad i malo toplije
 
Kod nas Kosava još radi, doduše smanjenim intenzitetom, vedro, toplo. Komšika izašla u kratkim pantalonama, popravljao sejalicu, opalio se čekićem po prstu, pa udario glavom u marker.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh