Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve može da se obezbedi sem vode.Kod nas kanali suvi a tifon ne koristi vazduh i sunčevu svetlost za navodnjavanje već vodu.
 
Патролџијо, дај молим те ти и твоја лењост..одакле бре већина нас да наводњава када нам је вода на ко зна колко км удаљена, а канали празни...немамо сви ту срећу у овој нашој несрећи па да нам је вода под носом....за сада је у Чалми све добро јер влаге има на претек, јуче радили стрњиште и одустали јер се лепи на тањире задње колко има влаге...докле ће трајати то је друго питање, ако падне око светог илије једна добра киша, нема секирације за усеве код нас...нажалост други су добили много мање кише од нас у протеклом периоду, али шта је ту је то је природа, канцеларија нам је под отвореним небом и ролазимо како нам онај од горе удели...
 
Pa nema je na vidiku nit za 15 dana tako kazu.

Odavno je ovde u drzavi sve otislo u majcinu.
 
Naravno znaci da uvek dobijete vise padavina od nas. Koliko imate u julu?
Ne gledam i nemam kisomer samo u nebo gledam.
Pojam Juzni Banat je malo veci, nije bas tako da kada padne preko jednog atara padala je svuda.
Primera radi, prosle godine Vrsac je dobio mnogo vise kise, a mi ni kapi a vazdusna linija manja od 30 km.
Pre nedelju dana mi dobili skoro 40 l dok oni 7 lit.
A 2017 vi ste u Julu i Avgustu imali mnogo vise padavina od nas ( pricam za moje mesto ).

@slobapatrola
Na koliko mesta ti pametnjakovicu zalivas, bas me zanima?
Drugo, objasni kako bi zalivao ti na skoro 100 mesta i da li mislis da je to izvodljivo kad na samo par mesta ima vode u kanalima?
Lupas, pa se sakrijes iza paravana ne koristeci glavu!
 
Није глупост на већим парцелама се може и мораће се радити наводњавање, то је реалност сад што се нађе сто и један разлог да би се оправдали и своју савест примирили то је нешто друго.Наравно да на 2-3 кј је то неисплативо али нико није ни спомињао то зна се где се може и где вреди то радити.
 
Po pitanju tih gluposti o navodnjavanju parcela kao sto sam napisao na 100 ili mnogo vise mesta je glupost nevidjena razmisljati u tom pravcu. Jedno je imati par desetina kj na jednom mestu a drugo prosecna velicina parcele od 2.5 kj i navodnjavati a nema ni uslova.
Tako da ti si od juce na forumu i te "patrolske" price od ranije o tome kako smo lenji ne znas, jer verovatno nisi sve procitao.
 
Apsolutno ste svi do jednoga obicne lenjstine kad me vec vucete. Imate toliko mogućnosti da zalijte dnevno i preko 100 jutara. Ali necete da ulozite i lenji ste. Garantujem zivotom kad klima bude pokazala pravp lice svi vi cete odustati. Lenjost nista vise a zadruge strane alavost. BOLJE URADI MANJE... AL DOBRO.
A ti rumun samo kukas... Da nece da ti drugi zaliva a ti aplaudiras... Bas si pametan
 
Ti si izgledao posandrcao od sunca i kefalica ti vise ne funkcionise!
Da si procitao sta sam napisao i sad i prvi put kad si nas vecinu prozvao lencugama pre 2 godine onda ne bi se vise izlajao sa tako glupim postovima!
 
Ne moj da vas cujem da kukate na susu. Koliko si godina u poljoprivredi a Nemas ni na 1ha da odbranis od nedostatka vlage je velika sramota. Pored svih povlastica ima momenata kad nemaju kome da daju. Cim padne kisa ili bude godina ok svi zaborave.
Imate sada sub irigaciju koja je budućnost i za koju dobijate subvencije. Za jedan dan sa par pumpica od 15 k dinara mozete zaliti ogromnu površinu. ALI ne vredi nekim nadobudnima objasnjavati.
Ja zalivam tifon ima 2kom. Dnevno8kj ili 16 kj za 24h.Parcele su raznorazne velicine. Potrošnja po satu je 4lpo 150 din izdje 600 din sat. Za jedno jutro za 20tak litara po kvm potrebno je oko 2, 5 h zalivanje po 600 din. TOLIKO POZDRAV SVIMA
 
Различита мишљења што је и нормално али због тога не треба нико никог да убеђује или вређа.
 
slobapatrola
Komšia pišeš teške gluposti što se tiče zalivanja !
Dođi kod mene u Padinu da mi pokažeš kako se zaliva, tojest da mi napraviš projekad kako da zalivam. Imam 200kj zemlje na 55 mesta. Napravi mi plana kako da to izvedem i nepitam koliko košta :osmeh::ppozdrav:
 
Ni zubi ti nisu izrasli odjednom. Kreni od najveće parcele pa polako. Staticki nivo kod vas los pa ide dubinska pumpa i agregat. IMAS PRIMER TVOJIH MESTANA KOJI SU ODRADILI.
P. S
Vi bi sve odjednom... Sve ili nista... Ili ste tako navikli ne razumem
 
Da razbijem malo ovu priču o navodnjavanju, svima nam je udarilo sunce u glavu, baš je vruće, a vetra ni daška...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh