Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Počinjem polako da razmišljam ima li više svrhe boriti se i glimiti Don Kihota. Jedva sam skrpio pare da uradim sve onako kako struka i nauka kažu, proširio stočni fond, srazmerno površinama koje uglavnom radim pod zakup. Ali eto...

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Za sat vremena jutros palo(pun kisomer)nema oznake koliko je to,45 mu zadnja mera i jedno dva prsta iznad toga). Juce tokom dana isto toliko,odokativno po meni oko 120l. Znaci najebotina totalna. Usle reke po kucama poplavile sve redom odnele plastenike useve puteve...
 
https://youtu.be/FqL_Mbl0ffE
Nenormalna količina kiše od 8 do 10
Kukuruz nije moj ,več samo prikaz koliko je sve pod vodom.
4efc203d6d5c82f5949da23ebc0e0660.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Počinjem polako da razmišljam ima li više svrhe boriti se i glimiti Don Kihota. Jedva sam skrpio pare da uradim sve onako kako struka i nauka kažu, proširio stočni fond, srazmerno površinama koje uglavnom radim pod zakup. Ali eto...

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
Ne mogu novcano da pomognem,ali radom mogu. Sta god da treba javite se. Glavu gore !
 
Ovolika voda u Kragujevcu nije bila 20 godina.Sve pliva voda lezi na asfaltu gde nikad nije, nema makadama koji nije raskopan, sto se ide dalje ka Cacku,Gruzi to je situacija jos strasnija.

Jutros sam otisao za Sentu, zena zove kaze čije ko iz kabla, a je se kuvam u kratkim rukavima i kukam sto nismo napunili klimu jos uvek.Strasno kakva godina.
 
Ovolika voda u Kragujevcu nije bila 20 godina.Sve pliva voda lezi na asfaltu gde nikad nije, nema makadama koji nije raskopan, sto se ide dalje ka Cacku,Gruzi to je situacija jos strasnija.

Jutros sam otisao za Sentu, zena zove kaze čije ko iz kabla, a je se kuvam u kratkim rukavima i kukam sto nismo napunili klimu jos uvek.Strasno kakva godina.

Ocigledno je to u odredjenim delovima grada i selima. Kod mene u selu, na pola puta Kg-Topola nema nikakvih problema. Kanali jedva da su imali vodu. Bio sam danas u Topoli pa nazad za Kg i sve je uglavnom super.
 
Ocigledno je to u odredjenim delovima grada i selima. Kod mene u selu, na pola puta Kg-Topola nema nikakvih problema. Kanali jedva da su imali vodu. Bio sam danas u Topoli pa nazad za Kg i sve je uglavnom super.

Zato je sa druge strane od Kragujevca ka Kraljevu katastrofa.Lepenica se izlila ne pamte ljudi.Sva sreca sto se brzo vratila u korito pa nije velika steta.
 
Ocigledno je to u odredjenim delovima grada i selima. Kod mene u selu, na pola puta Kg-Topola nema nikakvih problema. Kanali jedva da su imali vodu. Bio sam danas u Topoli pa nazad za Kg i sve je uglavnom super.

Verovatno znas gde je PZP danas je tu bilo jezero ali bukvalno.Ilicevo ima neki kanal u onoj bivsoj mocvari tu je danas bilo kriticno cela Industrijska zona.Jovanovac uz glavni put njive plivaju.Dalje ka Gruzi je opsti haos.Vitanovac je juce plivao ali bukvalno.Kolega krenuo za Pazar nije mogao da udje u Gruzi, jer je onaj potok presao most.
 
Pada lagana kiša ,aj da kažemo "spasovska" pošto je sutra Spasovdan.
 
Jel smo ušli u novembar ili u jun?
Trenutno kod mene magla...
399e7bd3bf7984e3aec180207e624eee.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Magla jutros,nisam video zgradu preko puta, izgleda danas nista od prskanja ako padne nesto iz ovoga sto stize.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh