Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oko 30cm snega, subjektivni osecaj kao da zivim na Kopaoniku fale zicare i skije :haha:
 
I ti juce ceo dan cistio 30 cm nega. :haha:

Ja nigde ne rekoh da sam ceo dan :osmeh: A jbg veliko dvoriste na farmi, veliko kod mene kuci plus ispred lokala smo zakonski u obavezi a treba da cirkulsem ceo dan i mora da se cisti. Jos mi se zaglavi kombi sto mi dovozi premiks i sacmu, pa sam morao da vracam akumulator na traktoru. I tako zanimljiva dva-tri dana :osmeh:
 
Juče gledao na vestima,zaboravio sam koja opština dole u Srbiji, traže pomoć od države u gorivu,pa majku mu,prvi ozbiljniji sneg pao,i oni odmah nemaju goriva za mašine,kao da žive u los Anđelesu,pa ne očekuju da će ikad pasti sneg.
 
Juče gledao na vestima,zaboravio sam koja opština dole u Srbiji, traže pomoć od države u gorivu,pa majku mu,prvi ozbiljniji sneg pao,i oni odmah nemaju goriva za mašine,kao da žive u los Anđelesu,pa ne očekuju da će ikad pasti sneg.

Nemaju goriva jer su ga prodali na crno misleći da će zima biti k'o i prošla... E pa prc bato!

A što se vremena tiče, ovde pada već jedno sat vremena opet umeren sneg...
 
Nemaju dovoljno goriva jer su im beogradske budze dale na kasicicu jer mora da ima dovoljno goriva za prestonicu da se cisti da gospoda ne pokvasi nogice ili ne daj Boze gazi po snegu.
 
Ovako je bilo jutros:
f6384c470fdc40c98df39638396949ea.jpg
89abfc641440612340557cb86a62c282.jpg
 
Nemaju dovoljno goriva jer su im beogradske budze dale na kasicicu jer mora da ima dovoljno goriva za prestonicu da se cisti da gospoda ne pokvasi nogice ili ne daj Boze gazi po snegu.

Ma važi što je i BG bio očišćen... Samo nije palo puno.

A što se vremena ovde tiče, pada kiša a tamo gde ima leda i snega (a ima ga podosta još po sporednim ulicama) se ledi pri tlu pa je fin za'eb ići bilo kolima bilo peške :/
 
To o čemu oni bruje da je vejavica po Evropi, to se odnosi na Alpe, terene više od 1000m nv, njihove ski centre i sela/seoca gde ne živi ni 3% stanovništva tih zemalja.

U nizijama odnosno na visinama koje su slične našim nema ni trunke snega, dapače vreme je više prolećno uz dosta kiše.
 
Rodjak mi je trenutno po Nemackoj kaze u Franfurktu nema snega i toplije je nego kod nas.
 
Ovde kod mene fijuče hladan (osvežavajući) severozapadni vetar k'o u Leto pred kakvu "salauku"....
A zaledilo sve baš lepo, posle onog današnjeg otopljenja...
Termometar kaže neverovatnih +3
Dođe mi da ga razbijem, kad takvo šta počne da pokaziva...
Njegov prethodnik je tako završio....
Kako li je smrznuto dvorište na toj temperaturi, jbm li ga...
Subjektivno, k'o da je -5
U betonskom svinjcu, a na motoru....:osmeh:
 
Kod mene juce nista od padavina bilo je oko 8 stepeni u plusu i topio se sneg ,danas je bilo bas suncano,uvece malo se naoblacilo i padala je kratka slaba kisa i razvredrilo se,juzna srbija je prosla dosta gore nego sever i centralni deo... preko noci nije bio mraz ,topio se sneg,jutri je bio pljusak kise i sav sneg na kucama se istopio,kozna kako je u juznoj srbiji bilo kad je kod mene bio pljusak...
 
Jutros -3'c i smrzlo sve ono što se otopilo juče... Lepo i sunčano jutro, al' samo kroz prozor :)
 
U Nisu juce palo 3cm snega bila je tu i poneka kap kise na kraju ali nista posebno... Snega 24cm ostalo od 38 koliko je bilo pre neki dan, vecinom se smanjio zbog sleganja a topljenja je bilo malo...Temperatura trenutna tacno na nuli... Sledecih dana polako ce se topiti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh