Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sreca nama u tu austrougarsku pa su nas doveli u red.. kanali, sela su usorena i organizovana, svaki centar skola,park, crkva.. uredjeni katastri,opsta kultura stanovnistva.. i taj duh tog vremena ce se videti dugo ali slabi.. recimo.. ima ovde starijih koju to mogu da potvrde sramota je bilo proci pored nekog a ne javiti se, bez obzira poznajes ili ne, i licno sam tako vaspitan.. svakom novom migracijom to se polako gubilo.. uz kucu se ide peske,a ne kao danas sredom-sorom , ovo danas radi ko sta hoce.. I da je opstala k&k monarhija sada bi pratili bundesligu umesto super ligu..
 
Nebi Bosanci ni došli da niste isušili močvaru prvo , jer Bosanci neće dje se nemože u priglavcima ići , osim nas par što živimo u močvari .
............:haha:

pa vi Bosanci ste nam i razjebali taj kan-kan,prvo ga roknuli pa dosli kod nas da pricate o nekoj uniji jugoslovena a mi jos pre 100 godina bili clanica EU unije u koju necemo nikad vise uspeti da krocimo duze od 90 dana dva put godisnje :haha:
 
Opet ćemo mi vas s...ti kad se približite Evrope , samo polako . Nego , i mi smo bili Austrija , ne samo vi , al nam se nije svidjalo . Nisu oni nešto posebno , znamo mi bolje . Eto i Beč smo preuzeli pomalo.:osmeh:
 
Sinoć i noćas je rosulja prešla u slabu kišicu pa je dodala još 3l, tako da je ukupni bilans od srede do danas 22l.
 
Melioracijske radove na isusivanju Vojvodjanskih mocvara (fizicki rad) je izvodila madjarska sirotinja, bezzemljasi, takozvani kubikasi koji su bili placeni po m3 iskopane zemlje, tako su iskopani (rucno) vojvodjanski kanali koje je potom Jugoslavia prosirila i produbila, ceo tok Tise u Vojvodini je prokopan rucno (Tisa je samo u Vojvodini skracena za 120km). A placao je Becki dvor sve te radove. Bez vredjanja ali stvarno prvo treba procitati istoriju pa onda raspravljati o njoj, nije dobro istoriju menjati kako odgovara ovdasnjem trenutku, jer se prilike menjaju, evo primer Vojvodina je bila madjarska vise od 1000 g. (zamisli kako su madjari reagovali pre 1918.g. kad je neko rekao da treba odcepiti Vojvodinu od madjarske) u sastavu srbije je jedva 10% od toga, i ne, necu da se vrati ovamo madjarska, bio bih dosta srecan da se vrati ustav iz 1974 (toliko o postovanju ustava od strane srbije) a ako ne onda ce samo od sebe doci da ce se Vojvodina odvojiti od Srbije....

Svako dobro i tebi.


Ja bih Šumadiju odcepio i od Vojvodine i od Beograda... Eto vam Beograd na poklon... :osmeh:...


Nelupetaj bezveze,radove su vrsili sva sirotinja.Imali su nadimak kubikasi,norma im bila 10 kubika.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@trtmrt,nemoj da se palis bez veze,ima nas koji znamo cinjenice iako smo iz trenutnio vecinskog naroda:ppozdrav:


https://www.nationalgeographic.rs/z...-prica-o-izgradnji-velikog-backog-kanala.html
kopanje je zapoceto na potezu oko Sivca prema Crvenki,pocetak bio bas u Malom Staparu pokraj mojih Radojevići salaša :osmeh:
Živeli smo u mocvarama sve do 80ih XX veka a skoro svi su mi pomrili od tuberkoloze i kojekakvih rakova pluca zbog zivota u salasu vlaznog tipa.Da nije bilo austrougara i sad bismo se davili.Trenutno su kanali odvukli previse vode pa bi se sad trebalo poraditi oko zatvaranja brane :ppozdrav:

http://www.topsrbija.com/index.php?...aditeljsko-udo&catid=320:manastiri&Itemid=563

Uostalom ako vam je bilo dobro pod Austrougarskom što ste pravili referendume da se pripojite Srbiji. Trebali ste lepo da ostanete u Austriji ili Mađarskoj i da vas Bog vidi. Niko vas nije bio po ušima da se pripojite. Sad bi lepo uživali i ne bi ni izlazili u njive. Sve bi automatski radili od kuće sa džojstikom.
 

Sutra popodne zakači još malo kiše jug Banata, deo Srema, Bg, deo zapadne Srbije i Šumadije.

U utorak ujutru prizemni mraz skoro svuda na severu i zapadu, ponegde (Vršac, Banatski Karlovac) mraz i na 2m.

Isto to će uslediti i u sredu južnije sa još jačim intenzitetom (mraz).
 
I veceras po radaru Kovacica, Debeljca dobili malo kise...Verovatno je i Crepaja dobila jer oni su u sprezi sa Bogom :haha:
Bio sam danas do prve duzi iskopao asovom do 50-60cm popunjeno je sve sa vlagom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh