Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po stoti put ; kakve veze ima dal treba kiša ili ne i kome kakvo vrijeme odgovara ? Nemogu da se suzdržim kad vidim komentar tipa bolje da pada sada ili ,"neka nemora sad bolje da bude tad i tad" , naježim se .
 
Eeeeeee nije dzabe receno: tesko Srbinu ugoditi. Kad pada zasto toliko pada, a kad ne pada zasto ne pada, eto je katastrofa, velika susa itd. A ovde su izgleda neki pravi strucnjaci a ostali ne smeju nista da prokomentarisu.
 
E ljudi,i prosle godine je bilo prolece dosta toplo i suvo,svi smo mislili da ce biti suse, a posle udarile kise. U Zetvi je bilo zeznuto,ali svako je imao dobar kukuruz i ostale jare kulture. Kise mora biti do 15.04,ako ne i pre.
 
@Djordje
Posto je kod tebe bila prosla godina odlicna po pitanju padavina,znaci da je kod svih bila ?,kakvo razmisljanje....
 
E ljudi,i prosle godine je bilo prolece dosta toplo i suvo,svi smo mislili da ce biti suse, a posle udarile kise. U Zetvi je bilo zeznuto,ali svako je imao dobar kukuruz i ostale jare kulture. Kise mora biti do 15.04,ako ne i pre.

Ako je tebi ovo isto onda stvarno sa nama nešto nije u redu.

28i5mpi.jpg
 
Po stoti put mesate lokacije i kolicinu padavina. Nije ista kolicina padavina na 20km da ne govorimo o vecim razdaljinama. Ja sam ovde belezio padavine zvanicno po meteo stanici. Od nove godine je palo 135l kise i snega. Sto je pravo iznenadjenje za ovde. Obicno to budu manje kolicine u tom periodu
 
::jako_besan::
E ljudi,i prosle godine je bilo prolece dosta toplo i suvo,svi smo mislili da ce biti suse, a posle udarile kise. U Zetvi je bilo zeznuto,ali svako je imao dobar kukuruz i ostale jare kulture. Kise mora biti do 15.04,ako ne i pre.

Nije u martu,tad je bio sneg i to me nerviralo kad sam morao da vozim auto po uzasnom vremenu

- - - - - - - - - -

Ovde kod mene suva zemlj,a kisa zadnji put nesto malo pale ima vise od 10 dana ,zadnji sneg ove zime je pao jedva <1cm...
 
Ne znaju tacno ni meterolozi da'l ce biti kise sl nedelje, jer modeli stalno lutaju.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bogami situacija nije nimalo naivna, nijedna prognoza ne daje nikakvu kisu u naredne 2 nedelje. Sve to moze da se promeni znam, ali ne mirise na dobro. Da nam se ne ponovi jesen 2018 samo ovog puta u prolecu 2019
 
Kisa se crta u americi i britaniji.Kod crnaca i srba ku...

[video]http://balkans.aljazeera.net/video/milioni-u-opasnosti-zbog-suse-u-keniji[/video]
 
Valjda ce do polovine Aprila biti nekih kisa da se moze sejati,sad je vec rizik posejati pa pola da ne nikne.A sto se tice psenice,valjda ce izdrzati do prvih kisa,izgubila prinose sa kasnim,maltene prolecnim nicanjem,sad ce jos malo izgubiti usled stresa zbog vlage,ma milina ....ostace valjda nesto,bar da ne trce kombajni po njivama u potrazi za masom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh