Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je juče popodne pala oko 1l. Sa prethodnom noći to čini 5l za 19. jun.

April: 60l
Maj: 111l

Jun:

01. ----- 6l
04. ----- 2l
05. ----- 12l
06. ----- 2l
19. ----- 5l
 
Poslednja izmena:
Ko bi rekao da iz ovog "oblacica" moze da padne za 20 min. 31 l.

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Kod nas se ispadla za sve pare ova tri dana, kad se doda na majskih 300 litara, rezultat je gomila neposejanih njiva, ono sto je posejano nije oprskano ili je voda udavila. U atar se ne moze ni tenkom, traktori od 250 konja se zaglavljuju u blatu, njive posle prkanja izgledaju kao da su uzorane od vagasa! Naravno juce je palo jos nekih 60 litara, a danas skromnih 5 iz vedra neba! Upamticemo ovu godinu kod nas u ataru, i to ne po dobrom!
 
Strasno nevrijeme ide iz BiH prema Loznici,upravo gledam taj horor,gromovi pucaju u rafalnoj paljbi.Pozivam sve nase clanove sa loznicke oblasti na oprez!

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Kod nas upravo 12l sa ledom. Prvo je suv led padao jedno 5 minuta velicine klikera posle je krenula kisa...



 
Znači ide žurka i ka Dobanovcima i Surčinu?

Sudeći po radaru i ono što gledam, sev-zapadno od mene mrak pao...

Baš jaki udari vetra upravo!
 
Poslednja izmena:
Kod mene upravo poceo jak vetar i negde preko Save izgleda dobro pada. Prema radaru bice i ovde neke dobre kise. Samo da prodje bez leda i oluje. Videcemo sta ce biti od svega ovoga.
 
Surčin dobio provalu oblaka uz jak jak vetar koji uteruje vodu kroz prozore bukvalno, a jedno 5 minuta je padao i grad veličine graška...

I dalje pljušti ali vetar malo usporio i grad promakne po koje zrno... Protivgradna izgleda da deluje sa aerodroma ili tu već gde god da su postavljeni u blizini...
 
Krenuo sam popodne u obilazak njiva biciklom, taman stigao do prve a nebo se nešto namrčilo i po koja kap je ispala. Ja bež kući ali opet je ispao pušing od kiše, sve se razbilo i razišlo... :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh