Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prolazis pored njega kad ulazi u Kragujevac iz Batocine :osmeh: A drift nekad bilo, sad se pripoveda kad je bio defile kroz sam centar to je bila milina :osmeh:
 
Krenula kisa oko pola 9 u par navrata jakim intezitetom, za sad 11l + 8l od jutros tj preko noci sto je padalo. Vidim yr.no drzi i dalje obilne padavine naredne nedelje. Ma koliko volim kisu i sigurno ima dosta vlage u dubinu da nadoknadi od susne jeseni, marta i dela aprila. Ali mislim da nam to nece doneti nista dobro. Setimo se samo aprila i maja 2014 :udri:
 
Đurđevska kiša je uvek dobrodošla.Noćas je palo 6 litara.
Bitno da uhvati red Đurđevska ,Spasovska ,Dovska ,Petrovska ,Ilinska...
 
Bitno je da uhvati neki red...Kod mene već 16 sati bez prekida lije kiša i to jaka i ledena, samo 3 stepena. AKo se danas uveče izvedri svi usjevi redom su završili. Pauzu najavljuju samo za utorak i srijedu, od četvrtka opet kiša do nedelje a u nedelju svi modeli najavljuju neko ozbiljno sra*e. Juče čujem od nekih stariji ljudi da po njihovom iskustvu i iskustvima koje su čuli od svojih starih, kada Ramazan (mjesec posta, sinoć je počeo), krene sa kišom da cijeli bude takav. Brine me što se sve redom prognoze do daljnjeg slažu sa tim starim vjerovanjem.
 
Gledam ukupne padavine u narednih 10 dana, solidno preko 150 litara za Semberiju i Majevicu (sliv Drine), Krajinu, Posavinu (sliv Save) i dio gornjeg sliva Drine. Ako uz to dodamo i ogromne padavine u Hrvatskoj, Sloveniji, Austriji, Njemačkoj...Tlo je već prezasićeno vodom. Kolikoo ja mogu da shvatim ovo nije nikako dobro. Bilo bi dobro ii da Kimi prokomentariše situaciju, ipak se on bolj razumije u to.

GFSOPEU00_252_18.png
 
Ne misli da stane malo, sa onim što ide ne piše nam se dobro. Nit cu soju oprskati, nit kositi detelinu, j.bem li ga dobro nije. Samo juče i danas novih 30 litara.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
I ja mogu reci, samo neka pada. Novih 10 litara kod mene preko noci. Jos kise fali, jer sam je dosta malo dobio poslednjih 3 meseca. Za mene, prognoza za naredne dane je idealna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh