Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod nas fali vlage,jeste hladno ,al malo padavina bilo....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Menjao bi se ja za takvo blago,kad su meni šančevi puni onda se ja ne bojim ni + 40 , u julu mesecu ali ovako ostaje da vidimo hoće li cela godina biti ovako kišovita.Prošle godine do ovog datuma 274 litre a ove godine 186 litara.Razlika je uočljiva i na terenu.
Da su samo kako ti kazes sancevi puni ni po jada. Ovde vodolezine po njivama na sve strane. Cim doda 10tak litara plivaju cele njive. Grad nacinio samo taku stetu. Pogledaj samo njive naseg clana kiraj. Takav domacin, njive za primer, a steta ogromna. I nije on jedini. Iz postovanja prema ljudima cije su njive gotovo unistene ne treba ni stavljati slike na kojima je sve tip top.
 
Da su samo kako ti kazes sancevi puni ni po jada. Ovde vodolezine po njivama na sve strane. Cim doda 10tak litara plivaju cele njive. Grad nacinio samo taku stetu. Pogledaj samo njive naseg clana kiraj. Takav domacin, njive za primer, a steta ogromna. I nije on jedini. Iz postovanja prema ljudima cije su njive gotovo unistene ne treba ni stavljati slike na kojima je sve tip top.

Ako si na mene mislio ni ne postavljam slike,znam da je svakom njegova muka najveća,ali moram napisati to što si rekao za člana kiraj je sve tačno, mnogi bi mogli da uče od njega ,ali da ne osigurava njive od leda,to mi nikako nije jasno,ja koji fnansijski ne stojim nikako,osiguravam sve parcele.Opet ponavljam ne mislim ništa loše,ali ipak treba malo gledati stvar iz više uglova.
 
Računao ovde kod nas jedan jači poljoprivrednik oko tog osiguranja. Kaže kad osigura sve njive, pa u periodu od nekoliko godina kad sračuna koliko je dobio osiguranje na njivama koje je tukao led i koliko je ukupno dao za osiguranje, uvek je više dao. Odnosno, on rezonuje da se ne isplati osiguranje ako se gleda period od više godina i ima se dosta za osiguravanje.
 
Računao ovde kod nas jedan jači poljoprivrednik oko tog osiguranja. Kaže kad osigura sve njive, pa u periodu od nekoliko godina kad sračuna koliko je dobio osiguranje na njivama koje je tukao led i koliko je ukupno dao za osiguranje, uvek je više dao. Odnosno, on rezonuje da se ne isplati osiguranje ako se gleda period od više godina i ima se dosta za osiguravanje.

Moje razmišljanje je da nema para koje mogu da kupe miran san,baš zbog ovakvih stvari.A ako se vodimo razmišljanjem da li nam se isplati u nešto ulagati onda se većina nas ne bi ni bavila ovim poslom.
 
Da su samo kako ti kazes sancevi puni ni po jada. Ovde vodolezine po njivama na sve strane. Cim doda 10tak litara plivaju cele njive. Grad nacinio samo taku stetu. Pogledaj samo njive naseg clana kiraj. Takav domacin, njive za primer, a steta ogromna. I nije on jedini. Iz postovanja prema ljudima cije su njive gotovo unistene ne treba ni stavljati slike na kojima je sve tip top.
Što se mene tiče ,nije problem stavljati slike useva,koji su u bilo kakvom stanju .

- - - - - - - - - -

Što se tiče osiguranja , stvar izbora .Od kada znam a imam mnogo godina uvek je led tukao deo atara .Nekada veću površinu ,nekada manju i nisam video ekonomsku opravdanost osiguranja .Zato su stari govorili da treba imati njivu pod svaki oblak.Pošto sam od starog šloga ,nemojte zameriti.
 
Zaboravili smo kako izgleda normalna godina....Navikli na sušu i ovo nam je, u najmanju ruku, neobično....Ne može se ništa uraditi....Ni zavrnuti slavinu, a ni staviti sve u hladovinu... Nek' pada, odmoriću malo....
 
Što se mene tiče ,nije problem stavljati slike useva,koji su u bilo kakvom stanju .

- - - - - - - - - -

Što se tiče osiguranja , stvar izbora .Od kada znam a imam mnogo godina uvek je led tukao deo atara .Nekada veću površinu ,nekada manju i nisam video ekonomsku opravdanost osiguranja .Zato su stari govorili da treba imati njivu pod svaki oblak.Pošto sam od starog šloga ,nemojte zameriti.

Kiraj ,nema dugme zahvali se pa moram ovako:ppozdrav:Isto razmisljamo ,dok mi sve poplacamo nemamo ni za ladne vode a ionako niko od Boga nije oteo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh