Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da i ja sam čitao ovu njihovu prognozu. Neće biti olujnih vetrova kao letos. Ali će biti dosta kiše. I da će zima brzo doći (niske temp) već u novembru i sa dosta snega. Videćemo da li će pogoditi kao što su za ovo leto.

Mirban, je l' se to odnosi na naše krajeve ili visočije predele?
 
Proximus ovo je prognoza za ceo Balkan. Posle dve nikakve zime ocekivati je da ova zima bude bas bas hladna i sa dosta snega. Ali predpostavljam da ce onda sledece leto da bas przi i da bude susno
 
Pa koliko to treba snega da padne da bi bila snezna zima. Ova prethodna skoro ceo januar pod snegom 2 ture po 35cm i 20cm sredinom decembra, 5-6cm pred kraj novembra ne racunam jer se otopio za 2 dana. Doduse verovatno nije svud padalo isto ali kad ga je bilo ovoliko na ovih 160m nadmorske visine bilo ga solidno sigurno i u drugim krajevima . Jedino sto nije bilo vecih minusa i ledenih dana. Najhladnije -16 i svega 10tak ledenih dana. Ali vise od toga i ne treba. Mozda je samo do mene ali mislim da jedino hladna zima (cak i nije bila toliko snezna kao ova 2018/2019) kao 2016/2017 moze da odgovara nekome ko ne radi nista zimi i sedi 24h u toploj kuci/stanu.
 
I ja se slažem da je ova zima bila neuporedivo hladnija i snežnija u odnosu na onu 17/18... Jbte, pa za badnje veče 18te sam bio u duksu napolju a ovo badnje veče vejao sneg i bio dobar minus...
 
Nema pravila. A oni ako ne znaju par sati u napred kakvo ce vreme biti, smesno je i pricati o tome sta ce biti narednia 2 ili 5-6 meseseca u napred.
Nije uopšte jednostavno napraviti preciznu prognozu za neku mikrolokaciju, a svakako se u ozbiljnim prognozama uvek napiše koliki je procenat verovatnoće padavina...

Nije upisano u kamenu, ali s obzirom da prosečna godišnja temperatura nema velika odstupanja od godine do godine, logično je da, ako je zima imala mnogo ekstremno hladnih dana, do sledeće zime mora biti više toplih dana da bi se godišnja temperatura "uprosečila".
 
Za mene je hladna zima kad je dugo (odnosno više dana) u minusu. I ne izlazi ni devna u plus. Ne mora da ide neki ekstrem -20 ili -30 ali je dovoljno da je jutarnja -10 a dnevna -2 i da se računa kao ledeni dan (isto kao i tropski dan kad večernja ne pada ispod 20). A što se tiče snega njega ne mora ni da bude da bi bila hladna zima. Naravno da je dobro da i njega ima jer se to računa u padavine koja zemlja nakupi. A još bolje da bude tih minusa da mala ubije viruse i da nema bolesnih. A vidim da do sredine sl nedelje ovako žarko 33-35C. Kiše nema na vidiku.
 
Gde su sad oni meteorolozi koji su rekli pre 10dana da nece biti vise vrelih dana od preko 33+stepeni, danas je u Vrscu izmereno 38.I oni su poceli kao Vucic kad kazu nesto desi se obrnutno
 
Nešto malo palo noćas, grmelo i duvalo al' ništa specijalno...

Uh, trebaće vremena da se naviknem na novi izgled foruma
 
Ni kod mene više ne pomaže kiša usevu, ali bar prašinu da zagasi, na leniji je ima da se papuče ne vide u njoj... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh