Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U ponedeljak ko prezivi pricace
36d2191e3cb2f88b56fc63aaa72798f5.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk

- - - - - - - - - -

http://www.severe-weather.eu/mcd/sh...cCjInTJEra6_JsikW8E0ZZzfZY0h21HdSpe5xexSk58bY

GFSOPIT00_90_17.png-nggid049734-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010.png
 
Ovo za sredu jos stoji,nisu ukinuli najavu padavina,ali sta ocekivati posle tolikih temperatura...samo da ne bude grada,ili neke vetrustine..
 
Sve zavisi kad je momenat promene vremena. Gotovo uvek bude neko sranje kad se to desi od 15 pa tamo do 19 h. Verovatno su tad najvise naelektrisano sve sto moze biti naelektrisano.
Najmirnije to prodje kad se desi oko ponoci pa do ranih jutarnjih casova.
 
Ova godina odstupa od tog šablona .Najveće sranje smo imali oko 3 sata ujutru .
Pre mnogo godina isto tako .Pravilo je da nema pravila.
 
86год. причао ми отац негде половином августа је лед тукао ноћу,интезивно пола сата. Са 17кј кукуруза је било за једну тротонку клипа.
 
13 jula 2016 ravno u ponoc nas je led potukao, na 2,5kj nije bio ni jedan bunker od zmaja 222.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Pomerite se ljudi sa mesta, šta ste navalili o tom ledu, ne prizivajte đavola.Da kiše treba i to puno, treba, naročito tamo gde nije pala u ova dva poslednja vikenda ali sa ledom jedino ide viski, sve ostalo je problem.
 
Da i dalje je najava za sredu da će biti kiše. Samo neka bude bez vetra i grada. Jedino što me zabrinjava jeste da u utorak počinje da duva južni i jugoistočni vetar a on je znao uvek da zezne za moj kraj. Odnosno sva kiša koja nam dolazi sa zapada, a kad on duva, onda mi ili ne dobijemo kišu ili nešto malo. Valjda će sad biti drugačije. Da treba kiše treba. Juče gledam i lišće na drveću se ispeklo po krajevima. Ovo je baš pakleno vruće. Nadam se da je ovo sad i da više za ovu godinu nema ovakvih temp.
 
Nije ovo nesto ekstremno. Kukuruzi su se oprasili i formirali solidne klipove. Sad koliko ce biti zrna na njemu i kojeg kvaliteta to ce se videti. Sad su problem kasnije setve i kasnije kukuruzi tipa fao 650-700. 2017 nije doslo do oprasivanja zayo je bilo takp lose.

Inace, noci su vrlo prijatne i to dosta pomaze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh