Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj aac weather promenio sa 9 na 1 litru za ovaj kraj. Mi smo ga ugasili.
Kimi ima li kakve nade ako čitaš postove da napišeš tvoja predviđanja. Nadati se ili pomiriti sa situacijom
 
Kakve nade da ti daje Kimi kad ti modeli setaju samo tako niko strucan ne moze ti reci e bice kise tad i tad
 
Ima neke sanse i u ponedeljak da dobijemo nesto od kise ,mislim za Banat.Ja sam se vec oprostio od jedno 20-ak% prinosa kukorice koji je na slabijoj zemlji(po pitanju zadrzavanja vlage),pa sad jbg ,ako bude kise da ga spasi,bice prijatnog iznenadjenja.
 
Vrlo nezanimljiva situacija... :/

Ako ništa drugo, pojaviše se neki debeli oblaci pa naprave kolko-tolko 'ladovinu kad naiđu... A što najgore, kiša ako i padne standardno će da se izruči 30 litara negde lokalno a svud ostalo će moooožda da pokupi prašinu :/
 
Valjda ce je biti. I treba je. Svi se nadamo od subote da ce doci do promene. Neka svuda padne 20-30l i neka to isto ponovi za Svetog Iliju. A svaka biljna vrsta vapi za kisom. Kuknjava i molitva se nastavljaju.
 
Slažem se,ko da kuknjavom možeš nešto promeniti.
S druge strane mora se čovek negde izjadati da mu bude lakše....
Svakako će da bude kako biti mora...
 
Sve vise lici na 2012, i 2017god.juce gledam kukuruzi polako ali sigurno podgorevaju stiglo je do klipa jedino se drze neki na strnjistu sto su ih sejali na tanjiracu i direktna setva sto je zadruga radila na oranju izgledaju strasno.
 
Na 12tu sve samo ne liči...ni stanje useva,ni količina padavina,ni dnevne i noćne temperature...znači ni blizu...i bogu hvala što je tako,bilo ne ponovilo se
 
Kod mene je 2012.bila katastrofalna. Upamtio sam je dobro. Ceo jul su bile takve temperature da bukvalno noću nije moglo da se spava. Prinosi katastrofalni. Jedino što je bilo dobro je to što je te godine pšenica dobro rodila, pa ko nije odmah prodao, već u septembru je imala odličnu cenu. A koliko se sećam i suncokret je imao dobru cenu, a solidan rod. Kukuruz je bio katastrofalan, a na proleće sam ga prodavao po 30 dinara. A sad bude em suša, em cene nikakve...


Meni auto na servisu, valjda će masjtor uskoro završiti, da ga operem za vikend i ostavim napolju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh